Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A Bucsin-tetőnél történt közúti balesethez riasztották szombat délután a mentő-, tűzoltó- és rendőrségi egységeket.
2023. december 02., 17:212023. december 02., 17:21
A Bucsin-tető közelében, a 13B jelzésű országúton történt balesethez a székelyudvarhelyi tűzoltóság egy műszaki mentővel, egy esetkocsival és egy elsősegélynyújtó egységgel vonult ki – tájékoztat rövid közleményében a Hargita megyei tűzoltóság. Riasztották a parajdi önkéntes tűzoltókat, illetve a mentőszolgálat korondi egysége is a helyszínre vonult. A balesetben érintett mindhárom személy visszautasította a kórházba szállítást.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) két törvénytervezetet nyújt be hétfőn a parlamentbe, amelyek mentesítenék az egészségbiztosítási járulékkötelezettség (CASS) alól a gyermekgondozási díjban részesülő anyákat, a volt politikai foglyokat.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre vonatkozó időjárás-előrejelzését, a szeptember 8–21. közötti időszakra.
A Rádió GaGa Duma Dubája idén ismét ellátogatott a Taste of Transylvania gasztrofesztiválra. A műsorvezetők ezúttal is belekóstoltak az ételkülönlegességek világába, és újra bebizonyosodott, hogy a rendezvény valóban egyedülálló kulináris élményt kínál.
Leesett egy villanyoszlopról, és összetörte magát hétfőn egy 19 éves fiatalember a Beszterce-Naszód megyei Mezőszentmihály (Sânmihaiu de Câmpie) községben – tájékoztatott a megye katasztrófavédelmi felügyelősége (ISU).
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) erdélyi, körösvidéki és máramarosi területekre.
Több ezer pedagógus vesz részt az ország egész területéről a Bukarestben szervezett tüntetésen, amelyen a kormány által az oktatási rendszerben hozott megszorító intézkedések miatt fejezik ki elégedetlenségüket.
Ha vannak olyan problémák, amelyek orvosolhatók a tanárok helyzetével kapcsolatban, akkor azokat orvosolni fogják – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bejelentette, hogy megtámadja az alkotmánybíróságon a Bolojan-kormány parlamenti felelősségvállalással elfogadott négy törvényét.
Közegészségügyi szempontból teljesítik az előírt feltételeket a Hargita megyei tanintézmények, a tűzvédelmi engedély, valamint a biztonsági rendszerek hiánya viszont már gyakoribb probléma az oktatási egységekben, derül ki a friss felmérésből.
Ilie Bolojan a képviselőház és a szenátus vasárnapi együttes ülésén kijelentette, hogy mélyreható reformok nélkül Románia nem léphet újra a fejlődés útjára és nem kerülheti el a költségvetési bonyodalmakat.
szóljon hozzá!