
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Huszonötször kértek segítséget tarlótüzek miatt a Maros megyei tűzoltóktól vasárnap, két település is van, ahol több tíz hektáros területen pusztítottak a lángok.
2025. március 09., 20:252025. március 09., 20:25
A Maros megyei tűzoltóság közleménye szerint a legnagyobb tarlótűz Héderfáján volt, ahol negyven hektáron pusztítottak a lángok, ugyanakkor Dédán sem volt egyszerű a helyzet, hiszen ott huszonöt hektáron kellett oltani a tüzet.
Ezenkívül Szásznádason (4.3 ha), Segesváron (0.4 ha), Marosvécsen (0.5 ha), Venken (1 ha), Dánoson (2.2 ha), Beresztelkén (0.2 ha), Szászrégenben (0.2 ha) és Dédabisztrán (0.5 ha) oltották el a tüzeket a szakemberek.
Erdőidecsen és Magyarón jelenleg is dolgoznak a tűzoltók. A felsoroltakon kívül további tizenkét segélyhívás érkezett Marosvácsről, Apoldról, Dédáról, Görgényszentimréről, Magyaróról, Nyárádtőről, Marosoroszfaluból, Mezőhátról és Küküllőszéplakról, ahol az önkéntes tűzoltók birkóztak meg a lángokkal.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Szerdán újraindult az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) korábban kibertámadás miatt leállt e-Terra informatikai rendszere – közölte szerdán a kormány.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter szerdán kijelentette, hogy a Duna vízszintje Csernavodánál 182 centiméterre csökkent, emiatt csütörtök reggel megkezdik az eljárást az atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött körülmények közötti leállítására.
szóljon hozzá!