
Fotó: Balázs Katalin
Bár még nincs teljesen készen, de már visszaállították helyére azt a díszkaput, amelyet a néhai Mayer József 1978-ban készített. A díszkapu hajdan a gyergyószentmiklósi bútorgyár megrendelésére készült, aztán a város tulajdonában került, később pedig a Tarisznyás Márton Múzeum eseményeinek hirdetésére szolgált. A gyergyószentmiklósi múzeum vezetősége, látva a kapu állapotát, szeptember elején döntött elszállításáról és feljavításáról.
2017. november 06., 20:052017. november 06., 20:05
Három ember háromheti munkájának eredménye az, hogy helyére kerülhetett az alfalvi fafaragó alkotása.
Az egykori, elkorhadt díszkerítés helyére két kispadot tervez a gyergyószentmiklósi múzeum, illetve a kapura még ki kell kerülnie a hirdetőtáblának is – tudtuk meg Csergő Tibor múzeumigazgatótól.
Mayer József alkotása tehát továbbra is a gyergyószentmiklósi főtér dísze, családja megelégedésére. Korábban özvegye, Mayer Julianna elmondta, mint kegyeleti helyre úgy szoktak járni a díszkapuhoz, szerettükre, az ezermesterre és jó kezű fafaragóra emlékeznek.
Beszélgetésünkkor említette azt is, hogy szintén férje keze munkája a város Alfalu felé vezető végénél lévő kopjafa-kompozíció, jó lenne azt is felújítani. Az önkormányzat tulajdonában lévő településbejárat-jelző a helyszínen tisztítható meg.
– állapította meg a múzeumigazgató. Elmondta, a kopjafa nincs rossz állapotban, tisztítás és favédővel való kezelés adhatná vissza egykori szépségét.
Egy disznó csatangolt csütörtök este a Marosvásárhely-Radnót közötti autópályán.
A városi autóbuszokon tapasztalt reggeli zsúfoltság elkerülése érdekében hétköznapokon 6.30 és 8.30 között ne lehessen használni az ingyenes nyugdíjas bérleteket – áll abban a határozat-tervezetben, amit a marosvásárhelyi tanácsosoknak kell megszavazniuk.
A sepsiszentgyörgyi mozi közelébe költözött a sepsiszentgyörgyi rendőrség, az új székházban fogadják a lakosságot is.
Adománygyűjtést szerveznek vasárnap a gyergyóalfalui Baricz Alfonz részére, aki munkavégzés közben szenvedett balesetet.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Négy személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
szóljon hozzá!