Ajtóig vitt üdvözlet. Képünk illusztráció
Fotó: Pexels
A Glovo által lefedett huszonöt ország közül Romániában rendelnek a legtöbben virágot március 8-án – derül ki a futáralkalmazás működtetői által közzétett adatokból.
2024. március 08., 10:272024. március 08., 10:27
2024. március 08., 12:232024. március 08., 12:23
A legkedveltebb a tulipán, a rózsa és az írisz. Az év többi napján is magas a virágrendelések száma Romániában, a legtöbb ügyfél rózsa-, tulipán- vagy fréziacsokrokat szállíttat házhoz. A virágrendelések terén Bukarest, Kolozsvár és Konstanca jár az élen – írja az Agerpres hírügynökség a futáralkalmazás működtetői által közzétett adatokra hivatkozva.
Az alkalmazás működtetői szerint a legkreatívabb virágrendelő ügyfelük is bukaresti volt: az illető hatvan szál fehér és egyetlen szál piros tulipánból álló csokrot kért.
Tavaly március 8-án a Glovo által kiszállított legdrágább virágküldeményt szintén Bukarestben rendelték meg, 400 eurót fizettek érte. További érdekesség, hogy március 8-án kétszer annyi sushit rendelnek Romániában, mint más napokon. Nőnapon – a Glovo összesítése szerint – a sushi mellett görög és ázsiai ételeket, illetve pizzát rendelnek házhoz a legtöbben.
A Glovót 2015-ben alapították Barcelonában, jelenleg huszonöt országban van jelen Európában, Közép-Ázsiában és Afrikában.
A Margaret Island és a Punnany Massif voltak a csütörtök este sztárjai Tusványoson. Bár az eső beleszólt az első koncertbe, így is sokan buliztak a színpad előtt.
Elhunyt a világhírű pankrátor, Hulk Hogan, aki nagyban hozzájárult a WWE sikeréhez.
„Szemtől szemben” fognak találkozni Orbán Viktorral szombaton Tusnádfürdőn – jelentett be Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) szélsőséges szervezet vezetője közösségi oldalán.
Már jövő héten újrakezdi a tiltakozásokat a három nagy tanügyi szakszervezet, de a vakáció miatt a legnagyobb demonstrációkat őszre időzítik. A tanévkezdés bojkottálása sem kizárt.
Bár Románia mintaállamnak mondja magát, a gyakorlatban a kisebbségi jogok gyakran nem érvényesülnek – többek között erről is szó esett Tusványoson, a Kós Károly Sátorban. A panelen a nyelvhasználat és a visszaszolgáltatási ügyek témáját is érintették.
Tavalyhoz képest 25 százalékkal nőtt a felvételizők száma a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem négy karán: Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön.
Kelemen Hunor szerint Orbán Viktor hibázott a tihanyi beszéddel, amikor kijelentései félreérthetően George Simion melletti kiállásként hatottak. Az RMDSZ elnöke szerint ez tévedés volt, de gyorsan sikerült tisztázni a helyzetet a magyar kormánnyal.
Diana Buzoianu környezetvédelmi és erdőgazdálkodási miniszter csütörtökön ismertette a Romsilva átszervezéséről szóló javaslatokat, amelyek között van az erdészeti igazgatóságok, valamint az igazgatók számának csökkenése.
Nem a mesterséges intelligencia veszi el a munkát, hanem az veszíti el, aki nem tud vele együtt dolgozni – fogalmaztak a szakemberek Tusványoson. A jövő munkahelyeihez alkalmazkodni kell, és ebben Székelyföldnek is lépést kell tartania.
Sárga jelzésű hidrológiai figyelmeztetést adott ki a vízügyi hatóság a Tatros-folyóra, míg Maros megyében viharriasztás érvényes csütörtök délután fél hétig. Felhőszakadások, villámlás és erős széllökések várhatók.
szóljon hozzá!