Fotó: Beliczay László
Viharos időjárásra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat 25 megyére, köztük a székelyföldiekre is.
2025. május 05., 11:492025. május 05., 11:49
A sárga jelzésű riasztás szerint hétfő déltől 23 óráig Moldva és Erdély legnagyobb részében, Munténia észszaki és keleti térségéiben, illetve a hegyvidéken gyakori villámlásoktól és heves széllökésektől kísért záporok várhatók – ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Az érintett megyék: Fehér, Argeș, Bákó, Brăila, Brassó, Buzău, Kolozs, Călărași, Krassó-Szörény, Kovászna, Dâmbovița, Gorj, Galac, Hunyad, Hargita, Ialomița, Iași, Mehedinți, Maros, Neamț, Prahova, Szeben, Vâlcea, Vrancea és Vaslui.
Egy másik figyelmeztető előrejelzés szerint hétfőn déltől csütörtök estig az egész országban gyakori villámlásoktól és heves széllökésektől kísért záporokban megnyilvánuló légköri instabilitásra van kilátás. A hitelen lehulló csapadék mennyisége eléri a 20–40 litert négyzetméterenként, elszórtan jégeső is lehetséges.
Tiszteletbeli székellyé vált Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár szombaton Székelyudvarhelyen a Nemzetstratégiai Kutatóintézet (NSKI) által szervezett Udvarhelyszék népviseletben című eseményen.
Szombaton a zágoni Mikes–Szentkereszty-kastély és udvara adott otthont a XIII. Székelyföldi Vadásznapok második fejezetének, amely a főzőversenyt is magába foglalta. Ennek végén – három év után először – új győztest hirdettek.
Idén szeptemberben 4 692 810 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3548-cal többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2773 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Gázszagot észleltek a lakók szombaton délelőtt egy marosvásárhelyi tömbházban, ahová a tűzoltókat is riasztották. Folyamatban van a történtek kivizsgálása.
A miniszterelnök ellenőrző testülete lezárta a parajdi bányakatasztrófa után elkezdett vizsgálatait az Országos Sóipari Társaságnál (Salrom) és a vízügyi igazgatóságnál (ANAR).
A többség korlátozottnak érzi a helyi karrierlehetőségeket, de ettől még nem vesz vándorbotot a kezébe. Legalábbis a kézdivásárhelyi fiatalok közel háromnegyede még mindig itthon képzeli el a jövőjét – derül ki egy friss felmérésből.
Két kiemelt jelentőségű onkológiai gyógyszert fejlesztett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFI Alap) támogatásával a Pharmacenter Hungary Kft., a fejlesztés teljes költségvetése meghaladta az 535 millió forintot.
Egy ausztriai klinikára szállítják a pénteki bukaresti tömbházrobbanás egyik sérültjét - közölte szombaton a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök Washingtonban pénteken.
Az előzetes adatok szerint elkerülhető lett volna a bukaresti tömbházrobbanás – közölte péntek este a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
szóljon hozzá!