
A sepsiszentgyörgyi leszakadt városi övezetek lakóinak életminőségén szeretnének javítani
Fotó: galsepsi.ro
2018 és 2023 között a Sepsi Helyi Akciócsoport egy olyan fejlesztési terv megvalósításán dolgozott, amely révén a sepsiszentgyörgyi leszakadt városi övezetek lakóinak életminőségén igyekezett javítani.
2023. október 16., 19:532023. október 16., 19:53
A Helyi Fejlesztési Terv 2017-ben készült el számos intézmény, civilszervezet, magánszemély és a kirekesztett közösségek tagjainak bevonásával, és
Ez a megközelítés a közösségvezérelt helyi fejlesztés elvén alapszik, ami abból indul ki, hogy minden közösségi fejlesztésnek, beruházásnak, programnak az érintettek igényeire alapozva és hozzájuk legközelebb kell megvalósulnia, ahelyett, hogy a közösségtől távol eső döntéshozók találják ki, mire van szükségük.
A fejlesztési terv kidolgozásának egyik sarkalatos pontja a kirekesztett közösségekkel való aktív partnerkapcsolat, illetve párbeszéd kialakítása, amely során lehetőség nyílik az összehangolt intézkedéseken keresztül megválaszolandó igények megfogalmazására.
Ezt követi az október 19-i, csütörtök délutáni (18 órától) konzultáció a Csíki negyedi közösséggel az ipari park gyűléstermében. Ezen találkozók témája a szeptemberben elvégzett kutatás eredményeinek bemutatása, valamint a negyed életében legfontosabbnak ítélt fejlesztési igények azonosítása.
November végéig még három ilyen közösségi konzultációt terveznek, ezek pontos időpontjáról és helyszínéről a későbbiek során tájékoztatják az érintetteket – közölte Veres-Nagy Tímea projektmenedzser.
A Helyi Fejlesztési Tervet 7 millió eurós európai uniós támogatásból készítik el, illetve valósítják meg.
Kedvenceink felkutatásában segíthet a világszerte ismert PetRadar, amely idéntől a romániai gazdák számára is elérhető. Az internetes oldal az elveszett háziállatok keresését több, ingyenesen elérhető szolgáltatással segíti.
Már csak apróbb munkálatok vannak hátra ahhoz, hogy lezárhassák a patakfalvi, illetve a hodgyai kultúrotthonok hőenergetikai felújítását. Örülnek is a beruházásnak, amit csak az árnyékol be, hogy nem festhettek újra minden falat.
Országszerte több mint 1300 polgármesteri hivatalban tartanak figyelmeztető sztrájkot kedden 10 és 12 óra között.
Dinamikus változások jellemzik a Kovászna megyei vállalkozási szektort: nagy cégek bocsátanak el, majd vesznek vissza dolgozókat. Ezzel párhuzamosan megnőtt a szociális vállalkozások száma.
Ștefan Pălărie USR-s szenátor hétfőn kijelentette, hogy elutasítja az RMDSZ helyi adók csökkentésére irányuló javaslatát, mivel meglátásában a 'gyengeség jele' lenne a kormány által elfogadott jogszabályok rövid időn belüli módosítása.
A bukaresti törvényszék három bíróból álló testülete hétfőn elutasította Călin Georgescu fellebbezését az ellen, hogy bíróság elé kell állnia legionárius propaganda vádja miatt. A bíróság úgy döntött, hogy a per elsőfokú tárgyalása elkezdődik.
Lentről jövünk fölfelé, ahogy haladunk előre ezen a héten, aztán megint visszaesünk. Közzétette hétfőn a február 9–22. időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A házasság és a család nem csupán magánügy, hanem a társadalom és a nemzet jövőjének alapja – fogalmazott Nacsa Lőrinc, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára A hűség szabadsága konferencián.
Románia délkelet-európai viszonylatban az első helyet foglalta el 2025-ben pizzarendelések tekintetében – közölte a Glovo futárszolgálat.
Senki számára nem újdonság, hogy Románia lakosságával párhuzamosan Székelyföld, ezen belül Kovászna megye népessége is folyamatosan apad. Ám ha csak az utóbbi tíz évet vesszük figyelembe, az itteni csökkenés mértéke az országos átlagot is meghaladja.
szóljon hozzá!