
Ottjártunkkor a diákok és szülők kérésére a végzősök már első nap próbavizsgát írtak. Sűrű program elé néznek
Fotó: Veres Nándor
Hosszú kihagyás után térhettek vissza a képességfelmérő és az érettségi vizsga előtt álló diákok az iskolapadokba. Csíkszeredában a Segítő Mária Római Katolikus Gimnáziumban már komoly teszttel kezdődött a keddi nap.
2020. június 02., 12:592020. június 02., 12:59
2020. június 02., 14:482020. június 02., 14:48
Kézfertőtlenítés, védőmaszk, lázmérés – az előírásoknak megfelelő intézkedések közepette léphettünk az iskola Márton Áron utcai főépületébe. Tamás Levente igazgató elmondta, a gimnázium épületében múlt héten megtörtént a kötelező fertőtlenítés, továbbá a belépéssel kapcsolatos előkészületek is sikeresen lezajlottak.
„Az iskola orvosa és egy alkalmazott jelenlétében történik a beléptetés. A bejárat előtt ki vannak jelölve a várakozási sávok, a belépésnél sorrendben lábbeli- , majd kézfertőtlenítés után történik a lázmérés, ezután kapják meg a diákok a védőmaszkokat” – részletezte az intézményvezető. Hozzátette, az épületben kiplakátolták a diákok termek szerinti beosztását:
Az épületben a haladásirányoknak megfelelő jelzésekkel látták el a folyosókat, a diákok pedig még múlt héten megkapták a következő két hét órarendjét.
Fotó: Veres Nándor
„A diákokat tájékoztattuk a kötelező távolságok betartásáról, a szünetek rendjéről, és a maszkviselés kötelezettségéről. Egyébként első nap jól fogadták a kötelező szabályok sokaságát.
– nyilatkozta az igazgató, kiemelve, a végzős évfolyamok reggel eltérő időpontokban érkeznek a tumultus elkerülése érdekében, továbbá osztályonként eltérő időpontban vannak az órák közötti szünetek is. Az intézet vezetője jelezte, a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola jelenlegi felújítás alatt áll, így az iskola nyolcadikos tanulói a katolikus gimnáziumban fognak majd vizsgázni.
Fotó: Veres Nándor
Tamás Levente úgy fogalmazott, a minisztérium által előzetesen beígért és leszállított maszkok mellé az iskola is beszerzett hasonló védőmaszkokat. Továbbá fertőtlenítőszerekből is bevásároltak, a városi önkormányzat jóvoltából pedig három ózongenerátort és ugyanennyi digitális távhőmérőt kaptak, amelyekkel biztosítani tudják a napi fertőtlenítést és a biztonságos belépést. Ezekből kettőt a főépület, egyet pedig Mihai Eminescu utcai kollégium kapott meg.
Az iskola két fronton készült a diákok fogadására, hiszen saját bentlakással is rendelkezik a tanintézet, ahol 24 diák igényelte a kollégiumi szolgáltatást:
Az étkezdében névvel címkézett asztala van mindenkinek, de ott is betartjuk az ütemezést a torlódás elkerülése érdekében”. – mondta az igazgató.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!