Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Hargita megyei polgárok meghallgatására kerül sor Csíkszeredában, a megyeházában, január 25-én – közli a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal.
2024. január 18., 13:052024. január 18., 13:05
A Nép Ügyvédje a Marosvásárhelyi Területi Iroda képviselőin keresztül fogadóórát tart Hargita megyei polgárok számára január 25-én, szerdán, 10 és 14 óra között.
A meghallgatás a csíkszeredai megyeházán zajlik majd (Szabadság tér 5., földszinti 14-es teremben).
Megsérült vasárnap egy turista a Torockó melletti Székelykő Nagyárok nevű részén, ugyanazon a túraútvonalon, ahol egy nappal korábban egy másik kiránduló megsérült.
Már csak kevesebb, mint két óra van hátra a megismételt elnökválasztás első fordulójából. A szavazókörzetek – külföldön és belföldön egyaránt – romániai idő szerint 21 órakor zárnak.
A Hargita Megyei Választási Iroda szóvivője, Adrian Pănescu tájékoztatása szerint a megyében összesen 2089 kérvényt nyújtottak be mozgóurna igénylésére, ezek közül 350-et egészségügyi intézményekben ápolt személyek adtak le.
A száraz növényzet és kidőlt fatörzsek kaptak lángra Balánbányán, az Egyeskő térségében.
Két vonat összeütközött vasárnap a konstancai vasútállomáson. Hét sérültet szállítottak kórházba eddig.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány a Mai Mult Verde bukaresti civil szervezettel partnerségben e héten újabb Olt-parti takarítási akciót szervez.
A nyárádszentlászlói unitárius templom értékes építészettörténeti emlékei mellett számos olyan régészeti leletet rejt, amely közelebb visz minket a tizenharmadik századi Erdélyhez.
Miközben a tavaly novemberi, érvénytelenített voksoláshoz képest ezúttal nagyobb a szavazói kedv, a székelyföldi megyékben a részvétel továbbra is elmarad az országos átlagtól.
A VotCorect Koalíció vasárnap 12 óráig több mint száz bejelentést kapott, a legtöbb panasz a kampánycsend megsértésével, a lepecsételt szavazólap közzétételével, valamint a szavazóhelyiségekben tapasztalható szervezési problémákkal kapcsolatos.
Nem kígyóztak hosszú sorok a sepsiszentgyörgyi szavazóhelyiségekben vasárnap délelőtt, azonban kora délutánra növekedett a részvétel: 14 órára a városlakók 20 százaléka járult urnákhoz. A szavazás rendezetten, kihágások nélkül zajlik.
szóljon hozzá!