Újdonságok kerültek be a honosítási eljárásba – tájékoztatott Nemes Előd a sepsiszentgyörgyi demokrácia központ vezetője. Megváltozott az igénylési űrlap, ugyanakkor fontos részletekre hívja fel a figyelmet.
2011. április 05., 16:302011. április 05., 16:30
2011. április 05., 17:392011. április 05., 17:39
Újdonságok és érdekes tudnivalók kerültek be az érdeklődők számára a honosítási eljárásba, ugyanis megváltozott a honosítási kérelem űrlapja. Nemes Előd, a sepsiszentgyörgyi demokrácia központ vezetője elmondta, arra kérik az érdeklődőket, a www.demokraciakozpont.org weboldalról töltsék le az új modellt, mert a régit már nem fogadják el. Ugyanakkor az is újdonság, hogy a kérelmeket, űrlapokat nem fekete, hanem kizárólag kékkel író írószerrel kell kitölteni, a fényképek háttere pedig fehér kell legyen.
A családi állapottal kapcsolatban is figyelni kell néhány szabályra: elvált felek esetén nem csak a válási határozatra, hanem a házassági levélre is szükség van, ugyanis a válási határozat sok esetben nem tartalmaz minden, az anyakönyvezéshez szükséges információt, és az EU-s tagság ellenére a hazai bíróságok még nem alkalmazzák az EU-normáknak megfelelő válási űrlapokat. Özvegyek esetén is szükség van a házastárs halotti anyakönyvi kivonatára és a házassági levélre.
Az elmúlt három hónapban Sepsiszentgyörgyön 5905, Kézdivásárhelyen 3251, Baróton 1026, Kovásznán pedig 1171 érdeklődő fordult meg az EMNT demokrácia központjaiban, összesen kétezer személy kérelmét sikerült véglegesíteni Háromszéken.
Sepsiszentgyörgy önkormányzata próbálja tisztázni az adózással kapcsolatos döntését: részletezték, hogy mely adónemek maradnak a törvényi minimumon, és hol történt tényleges csökkentés a lakosság terheinek enyhítése érdekében.
410 óra közösségi munkával érdemelte ki Az év önkéntese elismerést 2025-ben a kézdivásárhelyi Kádár Henrietta. A végzős középiskolás lány egyelőre az iskolára összpontosít, de később külföldi önkéntes programokban is kipróbálná magát.
Minden diákban rejtőzik valamiféle tehetség, de nem biztos, hogy azt felismeri magában, így csiszolni sem tudja azt. Ehhez kapott hatékony eszközt három osztálynyi sepsiszentgyörgyi középiskolás a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézete által.
Pontosításokkal tért vissza tegnapi kijelentésére Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester: a sokak által kedvelt Bevezetés a sportba program nem hal hirtelen halált: ősztől szociális jellegű programként fog működni.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 32 éves zágoni férfit, aki alkoholos befolyásoltság alatt súlyosan bántalmazta 20 éves élettársát. A nő sérülései 25 napos orvosi ellátást igényelnek.
Szociális szolgáltatások finanszírozásáról, iskolai felszerelések átadásáról döntött Kovászna Megye Tanácsa január 22-én. Folyamatban van az új tüdőkórház engedélyeztetése is, épületét és berendezéseit csütörtökön adták át hivatalosan a megyei kórháznak.
A magyar kultúra napján Háromszék is ünnepelt: a megye könyvtárában felcsendült a nemzeti himnusz, valamint díjjal tüntették ki a térség két kiemelkedő képzőművészét. A díszes eseményen negyven közművelődési szakember is oklevélben részesült.
Az év első ülését tartotta csütörtökön Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testülete, és ezen újra vitát szült a drasztikusan megemelt adók kérdése. Tüntetni is készülnek.
A vonatkozó törvény adta keretek között a legalacsonyabb szintre csökkentik Sepsiszentgyörgyön a helyi adókat – jelentette be a város polgármestere csütörtökön. A márciusra tervezett népszavazásról pedig lemondanak.
Hajnali beavatkozásra riasztották a tűzoltókat a Kovászna megyei Miklósvárra, ahol egy lakóház tetőszerkezete kapott lángra.
szóljon hozzá!