
Fotó: Boda L. Gergely
12 millió euróba kerül a Tudor Vladimirescu lakónegyedbe tervezett új Víkendtelep (Víkend 2) megépítése. A munkálatok ellenértékét hitelből fedezné a marosvásárhelyi városháza.
2010. június 23., 11:522010. június 23., 11:52
2010. június 23., 12:132010. június 23., 12:13
Fotó: Boda L. Gergely
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal beruházási osztályának vezetője, Rodica Fărcăşan szerint a Víkend 2 alapterülete hat hektár lesz, egy felnőtt- és egy gyerekmedencével, egy vízi parkkal és 400 férőhelyes nyári színházzal, focipályával, illetve egy kosár- és két teniszpályával. „Egy étterem és két elárusítóbódé is lesz majd, utóbbiak terasszal. Négy parkolót építünk, sétányokat, zöldövezeteket, alakítunk ki. Szeretnénk a lehető legrövidebb időn belül befejezni az építkezést” – mondta Fărcăşan.
Claudiu Maior alpolgármester már azt nyilatkozta, hogy vagy hitelből, vagy pedig európai uniós pénzalapokból építik meg a létesítményt. „Még idén neki szeretnénk látni a munkálatoknak, hogy jövő nyáron már a Víkend 2 egyes részeit használhassák a lakosok. A befektetés értéke 11 millió euró, az építés a tervek szerint három évig húzódik majd” – fogalmazott az alpolgármester.
Szállodát, lakóépületeket, kereskedelmi egységeket, műhelyeket hoznának létre az egykori marosvásárhelyi fotópapírgyárban és annak környékén. A csaknem hatvan méter magas épület jó állapotban van, átalakítása az egész lakónegyedre hatással lenne.
Átadták csütörtökön a Maros Megyei Katasztrófavédelemnek azt a 30 000 literes ivóvíz-szállító tartálykocsit, amit Marosvásárhely városa vásárolt meg helyi költségvetésből, és a tűzoltóság rendelkezésére bocsátotta.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Magyar Kara február 14-én, szombaton 19 órától mutatja be a Stúdió Színházban az Aranysárkány című előadást Vidovszky György rendezésében.
Értesítés nélkül kimaradó járatok, várakozó utasok: ez a mérlege a tömegközlekedési feszültségnek Maros megyében. Míg a peremtelepülési járatok olcsóbbak, a korábbi magánszolgáltatók egy része váratlan járatritkításokkal válaszolt a kieső bevételre.
Alig másfél óra alatt 52 szabálysértési bírságot szabtak ki sofőrökre a rendőrök Marosvásárhelyen egy átfogó ellenőrzés alkalmával csütörtökön. Több jogosítványt és forgalmi engedélyt is bevontak, ugyanakkor autókat is lefoglaltak.
Az alvásra fókuszál a marosvásárhelyi Szent Balázs Alapítvány idei multidiszciplináris konferenciája, amely az alvás-ébrenlét aktualitásait mutatja be magyar nyelven, neves hazai és külföldi előadók közreműködésével február 20–22. között.
Másodpercenként két köbméternyi vizet engednek le a bözödújfalusi gyűjtőtóból, hogy elérjék azt a telítettséget, ami biztonságos.
Karbantartási munkálatok miatt áramszünet lesz Marosvásárhely több utcájában csütörtökön 8 és 16 óra között.
„Közvetíteni kívánunk a Maros megyei vállalkozók és a magyarországi cégek között, ezért is látogattam meg a megye több régióját és találkoztam az üzletemberekkel” – mondta szerdán Marosvásárhelyen Gabriel Șopandă, Románia magyarországi nagykövete.
Tavaly közel 25 ezer beavatkozáshoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat és a SMURD-rohammentőket. A legtöbb munkát a Kis-Küküllő megnövekedett sótartalma adta júniusban.
szóljon hozzá!