Hirdetés
Hirdetés

Új alpolgármestere lesz Gyergyószentmiklósnak

György István, beiktatásakor. Új feladatot kapott, más kell átvegye a helyét •  Fotó: Balázs Katalin

György István, beiktatásakor. Új feladatot kapott, más kell átvegye a helyét

Fotó: Balázs Katalin

A gyergyószentmiklósi képviselő-testület legutóbbi ülésén György Istvánt bízta meg azzal, hogy a város tulajdonában lévő és közszolgáltatásokat végző cég, a Vitalissima vezetője legyen, így helyére mást kell választaniuk a képviselőknek. A polgármester az RMDSZ javaslatát várja.

Gergely Imre

2017. október 18., 19:072017. október 18., 19:07

2017. október 18., 19:322017. október 18., 19:32

Egyelőre ideiglenes, megbízott vezetője a Vitalissimának György István, és míg a hivatalos beiktatása meg nem történik, alpolgármesterként folytatja a munkáját – számolt be szerdai sajtótájékoztatóján Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.

Egyelőre nem lehet tudni, ki lesz György utódja.

Kihúznák az adósságból a céget

György István a tavasszal vette kezébe a csődközelbe került Vitalissima ügyeinek intézését, amikor a korábbi vezető, Sándor István felmondott.

Hirdetés

Az alpolgármester felvállalta, hogy rendbehozza a cég ügyeit. Időközben, megismerve a konkrét helyzetet, úgy látta, el tudná azt érni, hogy gazdaságosan működjön az önkormányzati tulajdonú cég.

Jelezte a polgármesternek és tanácsostársainak, hogy amennyiben megbízzák ezzel, ő elvállalná a vezetési feladatot. Nincs jó helyzetben a cég, adósságai felgyűltek amiatt, hogy egy 2015-ös bírósági döntés szerint nem az akkori törvényeknek megfelelően bízta meg az önkormányzat a köztisztasági és hóeltakarítási feladatok elvégezésével, és nem az akkor hatályos jogszabályok szerint adta át számára az ehhez szükséges eszközöket, gépparkot. Mindezt vissza kellett adnia az önkormányzatnak, és a munka ellenértékeként kapott összegek jelentős részét is vissza kellett fizetnie. Azonban, mivel munkát eszközök nélkül nem vállalhatott, jövedelme sem maradt.

A legutóbbi tanácsülésen 250 ezer lejes törzstőkeemelést szavazott meg a Vitalissimának a testület. Amint akkor György István elmondta, ebből 110 ezer lejt visszafizet a városnak a számvevőszék által megállapított kár törlesztésére, 40 ezer lej további tartozások rendezésére kell, 100 ezer lejből pedig télen a hóeltakarítást oldják meg.

Mivel a törvény 2015 óta megváltozott, most nincs akadálya annak, hogy a szolgáltatásokat és eszközparkot átadhassa az önkormányzat a saját cégének.

Nagy Zoltán elmondása szerint György István, ha nem is azonos hatáskörrel, mint alpolgármesterként, de

lényegében ugyanazt a tevékenységet kell irányítsa cégvezetőként, hiszen több közszolgáltatás is az utóbbi időben az ő vezetése alatt működő mellékgazdasághoz tartozott.

A Vitalissima végzi majd a köztisztasággal, zöldövezetekkel, közterület-karbantartással, közútkezeléssel kapcsolatos feladatokat és a hóeltakarítást is. Az elvárások szerint gazdaságosan.

Az RMDSZ jelöli az utódot

György István már megkapta a megbízatást. Egyelőre csak ideiglenesen, ugyanis a képviselő-testület egy döntése értelmében vezetőtanácsot is kineveznek a Vitalissimához. Amikor beiktatják hivatalosan a vezetőtanácsot, illetve György Istvánt cégvezetőként, le kell mondania a képviselői és alpolgármesteri tisztségéről, mert a két tisztség a törvény szerint összeférhetetlen lenne.

Lemondásával az a helyzet áll elő, hogy új tanácsosnak kell a testületbe kerülnie, az RMDSZ- frakcióba, és új alpolgármestert is választani kell. Az MPP-RMDSZ megállapodás értelmében az alpolgármesteri tisztségre az RMDSZ jelölhet valakit.

Nagy Zoltán nem kívánt megnevezni senkit, hogy kivel dolgozna együtt a lehetséges jelöltek közül. Várja, hogy kit jelöl az RMDSZ.

Még nincs döntés

Egyelőre nincs jelöltje az RMDSZ-frakciónak – válaszolta kérdésünkre Erős Levente frakcióvezető. Folynak a megbeszélések, és a jelenlegi RMDSZ-es képviselők közül többnek is felmerült a neve.

Idézet
Először egymás között kell megegyezésre jussanak, majd az MPP-vel is egyeztetni fognak, és csak azt követően hozzák nyilvánosságra, hogy kit jelölnek

– tette hozzá.

György István döntését azonban nem csak elfogadja, de támogatja is az RMDSZ, úgy gondolják, ő az a személy, aki az utóbbi időben a legtöbbet foglalkozott a Vitalissima ügyeivel, tehát neki van a legnagyobb rálátása. Szerintük György talpra tudja majd állítani a céget és jövedelmezően működtetni, hogy az hatékony szolgáltatásokat végezzen. A törvény szerint a megüresedő képviselői tisztséget a 2016-os RMDSZ választási listán soron következő személy töltheti be. Ez Keresztes Zsombor, aki korábban is volt már helyi képviselő. Egyeztettek vele, jelezte, vállalja a feladatot.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 02., csütörtök

Jövő héten érkezik a nyugdíj, a kiegészítő támogatás viszont csak jövő hónapban

Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.

Jövő héten érkezik a nyugdíj, a kiegészítő támogatás viszont csak jövő hónapban
Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Tárgyalnak az új közalkalmazotti bértörvényről – az államfőnek lesz a legnagyobb a fizetése

Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.

Tárgyalnak az új közalkalmazotti bértörvényről – az államfőnek lesz a legnagyobb a fizetése
2026. április 02., csütörtök

Mesterséges intelligencia Székelyföldön: a változás nyertesei lehetünk

Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.

Mesterséges intelligencia Székelyföldön: a változás nyertesei lehetünk
2026. április 02., csütörtök

Fokozott készültség az ünnepi hétvégén

Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.

Fokozott készültség az ünnepi hétvégén
Fokozott készültség az ünnepi hétvégén
2026. április 02., csütörtök

Fokozott készültség az ünnepi hétvégén

Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Árvízkészültséget adtak ki több folyóra, Hargita megyében a Tatros érintett

Első- (sárga jelzésű) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több megye folyóvizeire.

Árvízkészültséget adtak ki több folyóra, Hargita megyében a Tatros érintett
2026. április 02., csütörtök

A kormány elfogadta a szolidaritási csomagot; 2,8 millió nyugdíjas kap nyugdíjkiegészítést

Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a Szociáldemokrata Párt által javasolt szolidaritási csomagot, amelynek megfelelően 2,8 millió nyugdíjas részesül nyugdíjkiegészítésben.

A kormány elfogadta a szolidaritási csomagot; 2,8 millió nyugdíjas kap nyugdíjkiegészítést
2026. április 02., csütörtök

Előkerült a coțofenești-i aranysisak az ellopott dák műkincsek közül

Előkerült a coțofenești-i amelyet 2025 januárjában loptak el a hollandiai Drents Múzeumból – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek. Az ügyészség csütörtök délután készül sajtótájékoztatót tartani az ügyben a múzeumban.

Előkerült a coțofenești-i aranysisak az ellopott dák műkincsek közül
Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Pénteken kezdődik, április közepéig tart a tavaszi vakáció

A 2025-2026-os tanév rendje szerint a pénteki tanórák után kezdődik és április 14-ig a tavaszi szünidő az iskolákban.

Pénteken kezdődik, április közepéig tart a tavaszi vakáció
2026. április 02., csütörtök

Egyelőre nincs elbocsátás: huszonkét üres állást szüntettek meg a székelyudvarhelyi városházán

Huszonkét be nem töltött állást szüntettek meg a székelyudvarhelyi városházán egy kormányrendelet nyomán. Ugyanakkor módosítják a polgármesteri és alpolgármesteri kabinetben betölthető állások számát.

Egyelőre nincs elbocsátás: huszonkét üres állást szüntettek meg a székelyudvarhelyi városházán
2026. április 02., csütörtök

Székelykeresztúri iskolák közelében ellenőrzött és bírságolt a rendőrség

Összehangolt ellenőrzést tartottak a Hargita megyei rendőrök és csendőrök a székelykeresztúri tanintézményekben és környékükön. Az iskolákban megelőző jellegű foglalkozásokat tartottak, a szabálysértő járművezetőket pedig megbírságolták.

Székelykeresztúri iskolák közelében ellenőrzött és bírságolt a rendőrség
Hirdetés