
Fotó: Pál Árpád
Elromlott egy átemelő pumpa, emiatt szennyvíz ömlött a Nagy-Küküllőbe pénteken Székelyudvarhelyen, a városi strand közelében. A hibát rövid időn belül kijavították a vízszolgáltató vállalat szakemberei.
2017. március 13., 19:082017. március 13., 19:08
2017. március 13., 19:302017. március 13., 19:30
A pumpákat egy automata rendszer működteti, ami a pénteki meghibásodáskor is küldött sms-t a vízszolgáltató vállalat munkatársainak, akik rögtön a helyszínre siettek – tudtuk meg Bálint-Major Árontól, az Aqua Nova Hargita Kft. igazgatójától. Mint mondta, a problémát fél órán belül megoldották, így csak
annyi, amennyit a biztonsági tartály már nem tudott befogadni.
– fogalmazott.
Minimális mennyiségű szennyvíz került a folyóba az átemelő pumpa meghibásodása miatt
Fotó: Pál Árpád
Rámutatott, az esetet kivizsgálta a helyi rendőrség, valamint a környezetvédelmi és a vízügyi igazgatóság is, de
mivel nem történt mulasztás, és a szennyezés mértéke is elenyésző volt.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!