Szabadtéri strandot nyitnak Homoródfürdőn

•  Fotó: Farkas Antal

Fotó: Farkas Antal

Mivel ezen a télen csupán kétszer hullott nagyobb mennyiségű hó, a sípálya-szolgáltatók szerint nem lehet síszezonról beszélni. Bár még használható a homoródfürdői pálya, az enyhe időjárás miatt rohamosan olvad a hó. A tulajdonos máris új tervvel rukkolt elő: fűtött kinti medencével bővítik a komplexumot, melynek megnyitását nyár elejére tervezik.

Nagyálmos Ildikó

2014. február 20., 09:202014. február 20., 09:20

2014. február 20., 11:282014. február 20., 11:28

 

Minden jel arra utal, hogy hamarosan újabb stranddal bővül az udvarhelyszéki paletta, Berde László ügyvezető szerint évekkel ezelőtt elképzelni sem tudták volna Homoródfürdőn a szabadtéri strand létét, de egyre jobban érződik itt is a sokat emlegetett globális felmelegedés, és lassan el kell hinnünk, hogy tényleg van benne valami igazság.

„Mivel ilyen rövid téli szezon volt, egyre intenzívebben készülünk a tavaszra, de főleg a nyárra. Szeretnénk megnyitni a szabadtéri strandot, amelyet folyamatosan fűtenénk, éjszakára lefóliáznánk, hogy megtartsuk a hőt. Két hónapnál tovább nem tart a strandszezon sem, hiszen Homoród mégiscsak hegyvidéken fekszik, tengerszint feletti 750–800 méteren, éjszakára azért még nyáron is lehűl a levegő. De tavaly, tavalyelőtt tapasztaltuk, hogy a nagy szárazság miatt a fű is kiégett, egész nyáron locsolnunk kellett. Évekkel ezelőtt nem volt ilyen, naponta esett az eső Homoródfürdőn. Tavaly nyáron a nappali hőmérséklet 25–30 fok között volt, és ez eddig nem volt jellemző erre a vidékre” – mondja Berde László.

A strand egyetlen medencéjének alapját már kiöntötték, az utómunkálatokat kell csupán elvégezniük, illetve a területrendezés van még hátra, és gondolkodnak egy gyerekmedence kialakításában is. A medence hosszúsága 25, szélessége pedig 10 méter, mélysége 1,20–1,40 között van. A vizet 26–28 Celsius-fokra fűtenék fel.

„A benti medencére is nagy igény van, folyamatosan jönnek a vendégek. Sokan sízni jöttek, és fürdőzés lett belőle. Tehát biztosítunk alternatívát. Nyáron a kinti fürdőzés mellett lovaglással is eltölthetik az időt a vendégek. Idén hiába alakítottuk ki a korcsolyapályát a multifunkcionális sportpályán, sajnos az időjárás nem kedvezett. Karácsonykor nyitottuk meg, és szilveszter után már annyira megenyhült az idő, hogy nem lehetett használni. Aztán volt még néhány alkalom, amikor lehetett korcsolyázni, de már nem olyan a jég minősége” – mondja Berde.

A síszezontól sokkal többet vártak a szolgáltatók, komolyan készültek rá, kártyás beléptetőrendszert telepítettek, ami hatalmas beruházással járt, de egyelőre nem térült meg a befektetés. „Jelenleg ötven kisiskolás van nálunk sítáborban egy héten keresztül, s ha ez idő alatt elolvad a hó, visszük őket szekerezni” – fordította viccesre a szót a Lobogó Panzió tulajdonosa, Benedek Lukács.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 19., péntek

Változatos programok a Múzeumok Éjszakáján Székelyudvarhelyen

Régészeti bemutatókkal, kézműves foglalkozásokkal, rendhagyó tárlatvezetésekkel, koncerttel és fényfestéssel készül a Múzeumok Éjszakájára a Haáz Rezső Múzeum június 20-án Székelyudvarhelyen.

Változatos programok a Múzeumok Éjszakáján Székelyudvarhelyen
Hirdetés
2026. június 19., péntek

Eggyel kevesebb iskola, de ugyanannyi diák – minden érintett tart a kényszermegoldástól Székelyudvarhelyen

Tiltakozó szülői petíciók, szóbeszédek, kiszivárgott elképzelések, elvetett forgatókönyvek, félelmek és indulatok – nagy feszültség övezi a székelyudvarhelyi iskolahálózat krízisének rendezését.

Eggyel kevesebb iskola, de ugyanannyi diák – minden érintett tart a kényszermegoldástól Székelyudvarhelyen
2026. június 18., csütörtök

Kiderült, mi okozta a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanást

Tűz keletkezett egy székelyudvarhelyi tömbházlakás második emeleti lakásában a Függetlenség sugárúton szerda délután. A lángokat körülbelül egy óra alatt sikerült megfékezniük a tűzoltóknak.

Kiderült, mi okozta a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanást
2026. június 17., szerda

A kórházi fertőzések visszaszorítása minden pénzt megér

Új mammográf, korszerű fertőtlenítő-rendszerek, újszülött-szállító inkubátor és több tucat diagnosztikai eszköz került a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba az elmúlt években megvalósított európai uniós pályázatoknak köszönhetően.

A kórházi fertőzések visszaszorítása minden pénzt megér
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Riasztás a Függetlenség sugárútra – helyszíni fotók a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanásról

Hangos szirénaszóra lehettek figyelmesek a székelyudvarhelyiek szerdán délután, miután egy tömbházban keletkezett robbanáshoz és tűzhöz több mentőegységet is riasztottak. A Függetlenség sugárúti helyszínre mi is kiszálltunk, fotókon mutatjuk.

Riasztás a Függetlenség sugárútra – helyszíni fotók a székelyudvarhelyi lakásban történt robbanásról
2026. június 17., szerda

Robbanás és tűz egy székelyudvarhelyi tömbházban

Robbanást követően csaptak fel a lángok egy székelyudvarhelyi tömbház második emeleti lakásában szerdán délután. A lépcsőház füsttel telt meg, a lakók elhagyták a tömbházat.

Robbanás és tűz egy székelyudvarhelyi tömbházban
2026. június 17., szerda

Féláron strandolhatnak a székelyudvarhelyiek

Megnyitják a székelyudvarhelyi strandot pénteken. Az első napon ingyenes lesz a belépés – közli a székelyudvarhelyi városháza.

Féláron strandolhatnak a székelyudvarhelyiek
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA

Nemzetközi pályázati támogatást nyert a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA ). A féléves program a fenntarthatóság, az egészségmegőrzés és a fiatalok jövőbeli készségeinek fejlesztésére összpontosít.

Több száz fiatalt vonna be új programjába az SZKA
2026. június 15., hétfő

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában

Két diák tartózkodott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium azon osztálytermében, amelyikben hétfőn reggel levált egy része a mennyezetnek. Szerencsére senki sem sérült meg, az oktatás helyszínét pedig átszervezték.

Nem állt le az oktatás a leomlott vakolatrész miatt a székelyudvarhelyi iskolában
2026. június 15., hétfő

Leomlott a vakolat egy tanteremben a székelyudvarhelyi református kollégiumban

Lezártak két tantermet a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban, miután hétfőn reggel leszakadt egy mennyezeti vakolatrész. Az eset idején két diák tartózkodott a teremben, de senki sem sérült meg.

Leomlott a vakolat egy tanteremben a székelyudvarhelyi református kollégiumban
Hirdetés