Fotó: Mihály Csaba
Mindenképp megtartják a szombatra tervezett udvarhelyi erőszakellenes menetelést – tudtuk meg a Székley Zsolda álnéven tevékenykedő Facebook-felhasználótól, aki a megmozdulást kezdeményezte.
2016. december 01., 09:202016. december 01., 09:20
„A hétvégi meneteléssel azt az érzetet szeretnénk erősíteni az áldozatokban, hogy nincsenek egyedül, azt üzenjük a bűnözőknek, hogy nincs helyük a társadalomban, és világosan megfogalmazzuk a hatóságoknak, az igazságügyi szerveknek, hogy milyen elvárásaink vannak a közbiztonság terén” – jelentette ki lapunknak a szervező. Szerinte hiába döntött kedvezően a Hargita Megyei Törvényszék az udvarhelyi késes fenyegetés ügyében (előzetes letartóztatásba helyeznék a gyanúsítottakat – szerk. megj.), nem szabad hátradőlni az ideiglenes „csend” miatt. Már csak azért sem, mert az ügy gyanúsítottjai időközben megléptek.
Kijelentette, az előző megmozdulásoknak volt eredménye, hiszen a mostani ügyben is határozottabban jártak el a hatóságok, ráadásul egy ideig nyugalom volt Székelyudvarhelyen. A szombati menetelés résztvevőit délután négy órára várják a Bethlen-negyedi parkhoz.
Egyre látványosabban haladnak a székelykeresztúri Zeyk Domokos Szakközépiskola felújításával. Mostanra az új épületrészek formát öltöttek, ugyanakkor egykori színében tündököl a külső falak egy része is. Idén viszont még nem ott kezdik a tanévet a diákok.
A Szent Flórián Vándorkupán méhetik össze erejüket és tudásukat az udvarhelyszéki önkéntes tűzoltók. A találkozót szeptember 13-án tartják Homoródújfaluban.
A lakosság biztonsága és az állatok védelme érdekében tíz kóbor kutyát sikerült begyűjteni és elszállítani szeptember 2-án, kedden Székelykeresztúron – közölte a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Lezárják Székelyudvarhelyen a Gábor Áron utca egy szakaszát, és a vízszolgáltatás is szünetel szeptember 3-án, szerdán reggel 8 és délután 3 óra között – közölte a polgármesteri hivatal.
Új, biztonságosabb helyre költözik szeptember elsejétől az Urbana Transport bethlenfalvi buszfordulója, azonban nem kell messzire menniük az iskolásoknak és utasoknak.
Új szakaszokon haladnak a felújítási munkák Székelyudvarhelyen: az Orbán Balázs utca hétvégétől ismét járható, ugyanakkor a következő napokban a Tamási Áron és a Bethlen Gábor utcában is újabb lezárásokra kell számítani.
Napelempark létrehozására pályázna a székelyudvarhelyi önkormányzat, hogy a városi közintézmények áramellátását biztosítsa. A projekt egy háromhektáros területen valósulna meg. Eközben megérkezett a városnak szánt első kincstári hitel is.
Egyszerre több szolgáltatás szünetelésére is számítani kell csütörtökön és pénteken Székelyudvarhelyen. Áramszünet, vízszolgáltatás szünetelése és részleges útlezárás is érinti a várost.
Több mint egymillió eurós uniós beruházás révén újul meg a szentegyházi Gábor Áron Szakközépiskola bentlakása, a munkálatok pedig az ütemtervnek megfelelően zajlanak – számolt be közösségi oldalán Lőrincz Csaba polgármester.
Napközben is gyakran látnak egy fiatal medvét a házak környékén, illetve a gabonatáblákban kóborolni a fenyédiek. A vadászok szerint a friss gabona vonzza a nagyvadakat, emiatt aratáskor gyakran kérnek segítséget tőlük a gazdák.
szóljon hozzá!