Medve tartja félelemben a Farcádi utca lakóit

•  Fotó: Bodnár Arthur

Fotó: Bodnár Arthur

Egy juhot megölt és a helyszínen felfalt egy medve Székelyudvarhelyen, egy Farcádi utcai ház kertjében, egy másikat pedig megsebesített. Pár nap múlva visszatért, és az egyik láncon tartott kutyát is agyoncsapta. Egyik hajnalban a szomszéd ház kapuját döntötte rá az éppen munkába induló házigazdára. Az elmúlt tíz napban szinte mindennaposakká váltak a medvelátogatások a Farcádi utcában. A lakók félnek.

Széchely István

2010. november 17., 17:212010. november 17., 17:21

2010. november 23., 13:152010. november 23., 13:15

Amint írtunk már róla, az utóbbi időben több nagyvad okozott kárt Udvarhelyszéken, leginkább a környező falvakban garázdálkodtak medvék és farkasok, ám ezúttal a város szélén pusztított medve. November 9-én éjjel a Farcádi utca tetején egy lakóház udvarára az utcáról ment be egy medve, majd egyenesen a ház mögötti gyümölcsösben felállított juhkosár felé vette az irányt, ahol az egyik birkát megölte, egy másikat pedig megsebesített.

Az elpusztult állatot megkopasztotta, és ott helyben majdnem teljesen felfalta, alig maradt belőle valami – meséli a történteket Tamás Ilona. A másik juh a pajtában fekszik, az oldalán és a lábán sebesítette meg a medve, most állatorvos kezeli – mutatja az állatot az idős asszony, hozzátéve, hogy férje éppen a polgármesteri hivatalban van, jelenteni az esetet.

Ha nem is fizetik ki a kárt, legalább jöjjenek és riasszák el a medvét – mondja. Az udvaron most két kutya ugat, a harmadikat szintén a medve ölte meg, amikor néhány nappal ezelőtt visszatért. „Ahogy az támadta, ott a láncon úgy megütte, hogy abban a helyben megdöglött” – magyarázza Tamás Ilona. Elmondta azt is, hogy több mint harminc éve laknak ott, de ilyen eset még soha nem fordult elő, tíz napja viszont szinte minden éjjel bejár a medve az utcába, fia látta is.

A medve a szomszédban lakó fiatalemberre néhány nappal ezelőtt a kaput döntötte rá. „Ment munkába – már hat előtt el kell induljon –, s borult szembe vele a kapu. Ott volt a medve, megijedt, ahogy nekirikoltott, s elment, de a kaput mindenestől kiütötte” – meséli az idős asszony. A medvelátogatások óta nem mer éjszaka kimenni a házból, de munkába menet reggelente menyét is el kell kísérje a fia. Azt nem tudni, hogy csak egy medve szokott-e bejárni, vagy több is van. Az utcában lakókkal szóba elegyedve megtudtuk, éjszakánként gyakran hallják, hogy nagyon ugatnak a kutyák, de nem mernek kimenni.

A teljes cikket az Udvarhelyi Híradó csütörtöki, november 18-ai számában olvashatják.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 03., kedd

Mégsem lesz szirénapróba szerdán

Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.

Mégsem lesz szirénapróba szerdán
Mégsem lesz szirénapróba szerdán
2026. március 03., kedd

Mégsem lesz szirénapróba szerdán

Hirdetés
2026. március 03., kedd

Tájékoztató kampányt indít a védőoltásokról a közegészségügy

Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).

Tájékoztató kampányt indít a védőoltásokról a közegészségügy
2026. március 03., kedd

Részleteket közölt a 2026-os költségvetésről a pénzügyminiszter

A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.

Részleteket közölt a 2026-os költségvetésről a pénzügyminiszter
2026. március 03., kedd

Három autó ütközött Csíkdelne bejáratánál

Közlekedési baleset történt csütörtök reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.

Három autó ütközött Csíkdelne bejáratánál
Hirdetés
2026. március 03., kedd

Éjszaka landolt a két mentőjárat Bukarestben

A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.

Éjszaka landolt a két mentőjárat Bukarestben
2026. március 03., kedd

Megduplázódott a cégfeloszlatások száma Székelyföldön

Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.

Megduplázódott a cégfeloszlatások száma Székelyföldön
2026. március 02., hétfő

Több erdélyi településről is Dubajban rekedtek tanárok, diákok és családjaik

Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.

Több erdélyi településről is Dubajban rekedtek tanárok, diákok és családjaik
Hirdetés
2026. március 02., hétfő

Kétméteres a hóréteg, nagy a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban

Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.

Kétméteres a hóréteg, nagy a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban
2026. március 02., hétfő

Nem ment át a szenátuson a Demeter András menesztését kezdeményező indítvány

Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.

Nem ment át a szenátuson a Demeter András menesztését kezdeményező indítvány
2026. március 02., hétfő

Kvízjáték a Székelyhonon: Nők, akik nyomot hagytak

Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.

Kvízjáték a Székelyhonon: Nők, akik nyomot hagytak
Hirdetés