A Székelyudvarhelyen közismert Pui család Szovátán keveredett konfliktusba a helybéliekkel szombatra virradóan. Késelés és ütlegelés miatt indult eljárás ellenük.
2016. január 17., 12:302016. január 17., 12:30
2016. január 17., 14:052016. január 17., 14:05
A szovátai Déja vu szórakozóhelyen került konfliktusba a helybéliekkel a Székelyudvarhelyen közismert id. Pui Béla és fia, ifj. Pui Béla. A helyiek állítása szerint nem ez az első alkalom, hogy apa és fia az említett szórakozóhelyen riogatnak, éppen ezért az elmúlt időszakban meg is csappant a lokál látogatottsága. „Vannak szovátaiak, akiknek nagyon nem tetszik, hogy Puiék errefelé járkálnak. Sokan már nem mernek a Déja vu-be belépni a jelenlétük miatt. Ezért egy társaság elhatározta, hogy elkergeti őket a városból. A Déja vu-ben nem Puiék, hanem ez a társaság kezdte a balhét. Ekkor került elő a kés” – nyilatkozta a Maszolnak a neve elhallgatását kérő egyik szovátai fiatalember.
A dologból – függetlenül attól, hogy ki és miért kezdeményezte –, verekedés, késelés lett. Szemtanúk szerint Puiék leütöttek egy személyt, egy másikat pedig késsel szúrtak meg. A késelésnek nem lett súlyosabb következménye, a nem hivatalos információk szerint az áldozat csak könnyebben sérült meg. A rendőrség előállította a konfliktus szereplőit.
A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Andreea Pop vasárnap azt nyilatkozta érdeklődésünkre, hogy a gyanúsítottakat helyben hallgatták ki, a szovátai rendőrök tettlegesség és más erőszakos cselekmények címén bűnügyi vizsgálatot indítottak ellenük.
Medve támadott rá egy emberre szombat délben Erdődubiste településen, Hodák községben. Az áldozatot súlyos sérülésekkel, kritikus állapotban szállították kórházba.
Újra Breakfast 4 Bikers kampány indul Marosvásárhelyen jövő héten, amelynek lényege, hogy egy héten keresztül kávét és friss péksüteményt adnak a kijelölt pontok felé biciklizőknek.
A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia önkénteseket toboroz a 2025–2026-os évadra. Tizennégy év feletti diákokat vagy egyetemi hallgatókat keresnek, feltétel, hogy beszéljenek magyarul és románul, egy idegen nyelv ismerete előnyt jelent.
Változik a beteglátogatási rend a marosvásárhelyi sürgősségi kórházban hétfőtől.
Segesváron felújításra szorul a Szűcsök, a Cipészek és a Szabók bástyája közötti falrész és a városháza keresi a pályázati lehetőségeket, hogy pénzt szerezzen a munkálatokra.
Az Aquaserv aláírta a szerződést az ivóvíztisztítási folyamat korszerűsítésére a gyulakutai és a küküllőszéplaki vízműveknél – jelentette be a vízszolgáltató vállalat.
A Lábbusz program szervezett, biztonságos és környezetbarát módon ösztönzi a gyalogos iskolába járást. Most Szászrégenben is beindul és Marosvásárhelyen is újraindul, bár az iskolautcák mindössze 25 perces lezárása is gondot okoz a megyeközpontban.
Újdonság, kevesen hallottak róla, vagy nem akarnak utánajárni – ez lehet az oka annak, hogy kevesen igényelték a havi ötven lejes energiautalványt – véli a marosvásárhelyi városháza illetékese. Elmondta, visszamenőleg is lehet igényelni a támogatást.
Idén is megrendezik az Erdélyi Mesterségek Ünnepét Marosvásárhelyen szeptember 27–28-án a Várudvarban. Az egyedi rendezvény gerincét a kézműves vásár és a hagyományos mesterségek bemutatása képezi, de fontos szakmai találkozási pont is.
A Maros partját és parkjait érintő fejlesztési elképzeléseket ismerteti a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, a lakosságot nyilvános fórumra hívják, hogy bemutassák az elképzeléseket.
szóljon hozzá!