
Feltehetően egy eldobott cigarettacsikk miatt gyúlt ki egy nagymedeséri gazdasági épület, minek következtében majdnem teljesen leégett annak csűrje és ólja. A hat haszonállatot még időben sikerült kimenteniük a tűzoltóknak.
2013. szeptember 30., 13:182013. szeptember 30., 13:18
2013. szeptember 30., 15:152013. szeptember 30., 15:15
Vasárnap éjjel 2 óra 26 perckor értesítették a megyei tűzoltóságot arról, hogy tűz ütött ki egy csűrben a Siménfalva községhez tartozó Nagymedeséren.
A székelyudvarhelyi katonai alakulat két osztag kilenc tűzoltója szállt ki a helyszínre. Érkezésükkor mintegy 30 négyzetméteren lángolt a csűr, valamint a hozzá tartozó ól fából készült tetőszerkezete.
A tűz következtében megsemmisült mintegy 70 négyzetméter fal és 40 négyzetméter tetőszerkezet, valamint 500 kilogramm széna, a lángokat 4 óra 15 perckor tudták teljesen megfékezni. Az oltás során sikerült megmenekíteni a haszonállatokat – mind a hatot –, valamint egyéb javakat, összesen 9000 lej értékben. A tűz miatt mintegy 5500 lejnyi kár keletkezett, a szerencsétlenség oka feltehetően egy eldobott cigarettacsikk volt -- áll a tűzoltóság közleményében.
Stratégiailag is fontos betonhidak épültek Fenyéden az Átjáró, a Tanórok és a Szejke utcákban, amelyek elősegítik a gazdák területeinek, valamint a növekvő település új portáinak megközelíthetőségét. A beruházás ötmillió lejbe került.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
Helyrehozták a megsüllyedt és beszakadt útszakaszt Küsmöd és Siklód között a 135-ös megyei úton, de az elkövetkező egy-két évben nem lesz ott aszfaltozás – tudtuk meg a Hargita Megye Tanácsának vezetőjétől.
Régészeti bemutatókkal, kézműves foglalkozásokkal, rendhagyó tárlatvezetésekkel, koncerttel és fényfestéssel készül a Múzeumok Éjszakájára a Haáz Rezső Múzeum június 20-án Székelyudvarhelyen.
Tiltakozó szülői petíciók, szóbeszédek, kiszivárgott elképzelések, elvetett forgatókönyvek, félelmek és indulatok – nagy feszültség övezi a székelyudvarhelyi iskolahálózat krízisének rendezését.
Tűz keletkezett egy székelyudvarhelyi tömbházlakás második emeleti lakásában a Függetlenség sugárúton szerda délután. A lángokat körülbelül egy óra alatt sikerült megfékezniük a tűzoltóknak.
Új mammográf, korszerű fertőtlenítő-rendszerek, újszülött-szállító inkubátor és több tucat diagnosztikai eszköz került a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba az elmúlt években megvalósított európai uniós pályázatoknak köszönhetően.
Hangos szirénaszóra lehettek figyelmesek a székelyudvarhelyiek szerdán délután, miután egy tömbházban keletkezett robbanáshoz és tűzhöz több mentőegységet is riasztottak. A Függetlenség sugárúti helyszínre mi is kiszálltunk, fotókon mutatjuk.
Robbanást követően csaptak fel a lángok egy székelyudvarhelyi tömbház második emeleti lakásában szerdán délután. A lépcsőház füsttel telt meg, a lakók elhagyták a tömbházat.
Megnyitják a székelyudvarhelyi strandot pénteken. Az első napon ingyenes lesz a belépés – közli a székelyudvarhelyi városháza.
szóljon hozzá!