Ünnepi dísztanácsülésen adták át Székelykeresztúr városi kitüntetéseit péntek délelőtt a Sóskúti Diákszálló konferenciatermében. Olyan személyeket és közösségeket köszöntöttek, akik munkájukkal gazdagítják a város életét.
2025. augusztus 01., 14:322025. augusztus 01., 14:32
Fotó: Csató Andrea
Ünnepi dísztanácsülésen adták át Székelykeresztúr városi kitüntetéseit péntek délelőtt a Sóskúti Diákszálló konferenciatermében. Olyan személyeket és közösségeket köszöntöttek, akik munkájukkal gazdagítják a város életét.
2025. augusztus 01., 14:322025. augusztus 01., 14:32
Fotó: Csató Andrea
A Keresztúri Városnapok és Petőfi Hét rendezvénysorozat kiemelt eseményén, a dísztanácsülésen ezúttal is olyan személyeket köszöntöttek péntek délelőtt, akik munkájukkal, példaadó hozzáállásukkal és elkötelezettségükkel gazdagítják a város életét.
Fotó: Csató Andrea
A dísztanácsülésen Koncz János Hunor polgármester Wass Albert szellemiségét idézte fel, aki szerinte a hazaszeretet és a közösségi gondolkodás élő példája. Hangsúlyozta:
– legyen szó a néhai Orbán János esperesről vagy a jelenlegi gazdasági élet szereplőiről. Kiemelte: a közös múlt értékeiből kell építkezni, hogy újabb példaképeket teremtsenek a jövő számára.
Fotó: Csató Andrea
„Székelykeresztúr nem periféria, sokkal inkább szívverés” – fogalmazott Dolhai István, Magyarország csíkszeredai főkonzulja beszédében. Kiemelte, hogy az elismerések nemcsak helyi jelentőségűek, hanem az egész nemzet szilárdságát mutatják.
– mondta. A közösségért dolgozók példamutató munkája szerinte túlmutat a városhatáron: ők azok, akik nem várnak engedélyre, hanem cselekednek. A főkonzul gratulált a díjazottaknak, és nemzeti összetartozást, új lendületet kívánt Székelykeresztúrnak.
Fotó: Csató Andrea
Orbán János (1878–1959) katolikus papként, esperesként, helytörténészként, íróként és művészként is maradandót alkotott Székelykeresztúron – ismertette az egybegyűltekkel Balázs Mihály önkormányzati képviselő. Orbán János
Fő műve a Székelykeresztúr története, emellett regényeket, több mint ezer cikket, színdarabokat és festményeket is alkotott, de a Szent Kereszt templom főoltárképe is az ő keze munkája. Felekezetek közötti békét hirdetett, közéleti szerepvállalása bátor és előremutató volt.
Fotó: Csató Andrea
A Székelykeresztúr Város Kultúrájáért Díjat Osvát Ágnes, az esperes rokona vette át, őt Bálint István katolikus plébános kísérte.
A székelykeresztúron működő Benati Kft. a város gazdasági fejlődésének terén ért el érdemeket az elmúlt évtizedekben, a cég történelmét és jelenét Szilveszter Andrea, az önkormányzat munkatársa foglalta össze.
Fotó: Csató Andrea
Beszédében kifejtette, történetük példaértékű sikertörténet Székelykeresztúron.
Közel 150 embernek ad munkát, többségük helybéli, és mint a beszédben kiemelték, legtöbben már évek, évtizedek óta dolgoznak a társaságnál. A cég stabilitást és biztonságot teremtett a közösségben, vezetői emberközpontú szemléletet képviselnek. „A Benati nem csupán vállalkozás, hanem egy közösséget, egy mentalitást, egy értékrendet képvisel” – hangzott el.
Fotó: Csató Andrea
Székelykeresztúr város gazdasági tevékenységéért járó díját Benedek Gyula cégtulajdonos és Dorobanțu-Ferenczi Emil-Levente cégigazgató vették át.
A dísztanácsülésen részt vett Földesi Gyula országgyűlési képviselő, valamint a testvérvárosokból érkező vendégek. Az ünnepséget a Rőzse zenekar zenés produkcióval, Köntés Attila szavalattal, a Forgórózsa Néptáncegyüttes táncelőadással színesítette.
Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea
Nemzetközi pályázati támogatást nyert a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány (SZKA ). A féléves program a fenntarthatóság, az egészségmegőrzés és a fiatalok jövőbeli készségeinek fejlesztésére összpontosít.
Két diák tartózkodott a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium azon osztálytermében, amelyikben hétfőn reggel levált egy része a mennyezetnek. Szerencsére senki sem sérült meg, az oktatás helyszínét pedig átszervezték.
Lezártak két tantermet a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban, miután hétfőn reggel leszakadt egy mennyezeti vakolatrész. Az eset idején két diák tartózkodott a teremben, de senki sem sérült meg.
A ponyva és az állványok mögött zajlik a székelykeresztúri Molnár István Múzeum energetikai felújítása; a belső festések egy részét saját forrásból kell megoldja az önkormányzat. A megpályázott projektet július végén kell lezárják.
Saját falujában állították meg a rendőrök azt az oroszhegyi sofőrt, aki erősen ittas állapotban ült a kormány mögé pénteken koradélután.
Sérült medve miatt érkezett riasztás Sikaszóba, ám a nagyvad elpusztult, amire a törvény által előírt bizottság helyszínre ért. Az állatot napokkal korábban üthette el egy autó.
Egész napos filmünneppel várják a mozirajongókat június 17-én Szentegyházán. A Vándormozi négy magyar alkotást vetít le, a belépés ingyenes.
Megnyitja kapuit a parajdi sós strand pénteken, a nyitónapon minden érdeklődő ingyenesen látogathatja a létesítményt.
Újabb Ro-Alert figyelmeztetést kaptak kedd este a székelyvarságiak medve jelenléte miatt. Mindez alig két nappal azután történt, hogy egy emberre veszélyessé vált nagyvadat kilőttek a településen.
Házkutatásokat tartottak kedden Hargita megyében a Jupiter-hadművelet részeként a rendőrség gazdasági nyomozói. Több mint három kilogramm törvénytelenül értékesített vízipipadohányt foglaltak le.
1 hozzászólás