
Akciót szerveznek Korondon, hogy ne a természetben kössenek ki a régi autógumik. Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Haszon- és személygépjárművek használhatatlanná vált gumiabroncsait szállítja el ingyenesen jövő héten a korondi önkormányzat. A cél az, hogy ne a természetben szabaduljanak meg tőlük a tulajdonosaik.
2025. március 20., 16:312025. március 20., 16:31
2025. március 20., 16:322025. március 20., 16:32
Környezettudatos kezdeményezéssel rukkoltak elő évekkel ezelőtt Korondon:
A tulajdonosoknak mindössze az a feladatuk, hogy juttassák az abroncsokat a megadott helyszínre.
Katona Mihály, Korond polgármestere a Székelyhonnak elmondta, hogy már régóta megszervezik évente legalább egyszer a Szabaduljon meg a régi abroncsaitól elnevezésű programot. Az akció során
Más településekhez hasonlóan nem egyszer fordult elő Korondon sem, hogy a természetben kötöttek ki, azaz illegális szemétlerakó helyeken kerültek elő a használhatatlan abroncsok, valójában ezt szeretné elkerülni a községvezetés.
„Egyre több az autó a községben, így a gondok is fokozódnak. Mi folyamatosan arra törekszünk, hogy visszaszorítsuk a szemetelést, bízunk benne, hagy az akciónkkal is hozzájárulhatunk ehhez.
– fogalmazott az elöljáró.
A hivatal munkatársai azt kérik a lakóktól, hogy jövő héten, pénteken (március 28.) délelőtt tíz óráig helyezzék ki kapuik elé a régi gumiabroncsokat, hogy azt be lehessen gyűjteni és el tudják szállítani.
Népzene, ének és a tánc tölti meg a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Házat: ötödik alkalommal rendezik meg a Nem úgy van most, mint volt régen – Felnőtt néptánccsoportok találkozója című eseményt, szombaton.
Lebontják a szentegyházi régi szülészet épületét, hogy helyére felhúzhassák az új palliatív ellátó központot. A bontást mihamarabb elkezdenék, mert csak ezután következhet az új épület tervezése és kivitelezése.
Erősen ittas állapotban, bejegyzetlen gépjárművel közlekedő sofőr került rendőrkézre Székelykeresztúr térségében csütörtökön délután. Az illető ellen eljárás indult.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Egy börtönbüntetésre ítélt személyt kísértek be a büntetés-végrehajtási intézetbe a Hargita megyei rendőrök szerdán. A korondi férfi bőséges bűnlajstrommal rendelkezik.
Csőtörés miatt több háztartásban is vízszünet lesz Székelyudvarhelyen csütörtökön délutánig.
Több mint 30 millió lejt költött el az Országos Sóipari Társaság (Salrom), hogy csövekbe tereljék a Korond-patakot a beszakadt parajdi sóbányánál. Folyamatban van a beruházás átvétele, ám késedelmi kamattal fogják sújtani a kivitelezőt.
Karbantartási munkálatokat fog végezni a szolgáltató, ezért áramszünetre kell számítani szerdán reggel kilenc és délután négy óra között több székelyudvarhelyi utcában – közli a városháza.
Tömeg gyűlt össze kedden Székelyudvarhely központjában, hogy a 197 évvel ezelőtt született Orbán Balázs, a legnagyobb székely emléke előtt tisztelegjenek. A felszólalók a jeles személyiség által ránk hagyott erkölcsi értékekre hívták fel a figyelmet.
Aláírásgyűjtésbe kezdenek, petíciót visznek a kormányfőhöz, és egyedi segélyrendszerrel próbálják tompítani a fogyatékkal élők adóterheit Székelyudvarhelyen. Szakács-Paál István polgármester őszintén beszélt a térség gazdasági nehézségeiről.
szóljon hozzá!