Fotó: Barabás Ákos
Bekísértek a helyi rendőrségre egy székelyudvarhelyi személyt, aki két, szolgálatban levő rendőrt szidalmazott. Kiderült, nem először fordult elő.
2016. augusztus 05., 19:272016. augusztus 05., 19:27
2016. augusztus 06., 19:112016. augusztus 06., 19:11
Telefonos bejelentés alapján a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség munkatársai pénteken 14 órakor a Bethlenfalvi útra siettek, ahol egy járdán parkoló haszongépjármű elállta a gyalogosok útját. Kiérve a helyszínre épp munkájukat végezték, amikor arra lettek figyelmesek, hogy egy fehér színű Renault típusú haszongépjárműből kikönyökölve a sofőr trágár szavakkal illeti őket.
Miután végeztek, az őket sértegető személy után eredtek, akit a helyi rendőrség épületének parkolójánál kapták el. Igazoltatni akarták, azonban ő ezt megtagadta, ezért bekísérték a székhelyükre.
Megállapították, az őket szidalmazó férfi személyazonosságijának érvényessége 2014-ben lejárt – tájékoztatott László Szabolcs, a helyi rendőrség parancsnoka. Az állami rendőrséggel közösen azonosították az említett személyt, a helybéli B. B személyében – tudtuk meg.
B. B.-t ellen hivatalos személy közterületen való inzultálása, káromkodás, fenyegetés, becsületsértés miatt indítottak eljárást, de azért is bűnhődhet, amiért megtagadta az igazoltatást, és amiért nem cseréltette ki személyazonosságiját – törvény szerint ugyanis 15 nappal az érvényessége lejárta előtt köteles kérni az újat.
László Szabolcs közölte, nem az első alkalom, hogy B. B. megfenyegette és sértegette a helyi rendőröket, korábban egy hasonló eset miatt már összetűzésbe keveredtek, a Kossuth Lajos utcában is trágár szavakkal minősítette őket, amiért ugyancsak felelősségre vonták.
Újabb szakrendeléssel bővülnek a Szentegyházi Egészségügyi Központ szolgáltatásai, immár endokrinológiai szakrendelés miatt is fel lehet keresni az egészségügyi központot – tájékoztat a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház Facebook-oldalán.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb 30 nappal, szeptember 9-éig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be csütörtökön a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Két székelyudvarhelyi utcában is forgalomkorlátozásra kell számítani csütörtökön a Harvíz munkálatai miatt.
Félsávos lezárások és időszakos forgalomkorlátozások nehezítik a közlekedést szerdán Székelyudvarhely több pontján – vízelvezetési, gáz- és vízvezeték-munkálatok miatt.
Átmenetileg áramszünetre kell számítaniuk az ivói lakóknak szerdán napközben – tájékoztatja az érintetteket a zetelaki polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Kérdőív kitöltésével jelezhetik a közszállítással kapcsolatos igényeiket az udvarhelyszékiek, amely alapján Székelyudvarhely és a szomszédos községek kidolgozhatják a közszállítási tervet.
A tervezettnél kevesebb támogatás miatt ugyan át kellett alakítani a projektet, de mostanra sikerült leaszfaltozni a Homoródalmás és Vargyas-szoros közötti utat. A munka látványosra sikerült, de lesz még mit fizetni érte a kivitelezőnek.
„Nagy volumenű szállítmány” érkezik a Tó utcába, így két másik utcát is kénytelenek lezárni kedden reggel 7 és délután 5 óra között – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Lezárják a székelyudvarhelyi Asztalosok utcát kedden reggel nyolc és délután két óra között, mivel a Harvíz Rt. javítási munkálatokat fog végezni – közli a polgármesteri hivatal.
Jelentősen megnőtt a forgalom a Székelyszenttamáson áthaladó keskeny megyei úton a környéken végezett hídépítési és útfelújítási munkálatok miatt. A tönkrement útpadkák és a gyorshajtók okán számos kisebb baleset történik a helyszínen.
szóljon hozzá!