Fotó: Barabás Ákos
Kisebb patak alakult ki a székelyudvarhelyi Függetlenség utca Bethlen- és Tábor-negyedet összekötő szakaszán, ahol hálózati meghibásodás miatt bugyog fel a víz a járda aszfaltja alól.
2017. március 06., 19:542017. március 06., 19:54
A burkolat nem rongálódott meg, ám az autóút és a támfal felőli részen is feltört a víz, amely a lejtős részen haladva egy esővíz-elvezető csatornába folyik. Bálint-Major Áron, az Aqua Nova Hargita Kft. igazgatója hétfőn értesült a problémáról, és a helyszínre küldte kollégáit.
Hétfő délutánig nem tudták kideríteni, pontosan mi okozza a gondokat. Mintát vettek a vízből, hogy meghatározzák: a szennyvíz-, az ivóvíz- vagy az esővíz-elvezető rendszerben történt-e meghibásodás.
A szakemberek egyébként úgy sejtik, az esővíz-elvezető csatorna dugulhatott el, ám furcsa mód a környező vízelnyelő aknák mind üresek, ami ilyen esetben érthetetlen. Bálint-Major azt ígérte, legkésőbb kedden megoldást találnak a problémára.
Elkészült a Tompa László utca aszfaltozásával a kivitelező Székelyudvarhelyen, ezzel egy fontos közlekedési alternatíva szabadult fel a gépjárművezetők előtt.
Hosszab áramszünet várható hétfőn Nyikómalomfalván, a szolgáltató ugyanis javítási munkálatokat végez – derük ki a szerkesztőségünknek is elküldött közleményből.
Elindult a jelentkezési időszak azon tulajdonosok számára, akik régi ingatlanjukat turisztikai célokra hasznosítanák Szentegyházán. A támogatás összege elérheti az 50 000 eurót.
Kastélynapokkal ünnepli egy éves újranyitását a fiatfalvi Ugron Kastély a hétvégén.
Avarák, kertek, átlépők földje Székelyvarság címmel jelent meg Tamás Lenke kötete, amelyben a település történetét írja le. Alkotását, amelyben személyes történetek is helyet kaptak, vasárnap fogják bemutatni a helyi kultúrotthonban.
Most aztán tényleg lebontaná a lakótelepi bádoggarázssorokat a székelyudvarhelyi városháza? – merült fel a sokakat érintő kérdés az elmúlt napokban. A Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal szerint azonban szó sincs erről.
Kiemelkedő, 9,72-es átlaggal lett Hargita megye legjobb érettségizője Bencze Mátyás, a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium XII. B osztályos tanulója. A fiatal tehetséggel kitartásról, terveiről és a jelenlegi oktatás kihívásairól beszélgettünk.
Komoly fennakadást okoz a betonhiány a parajdi beszakadt bányarésznél zajló munkálatokban. A kivitelező nem tud elegendő alapanyagot beszerezni, emiatt már kétnapos csúszásban vannak a Korond-patak ideiglenes elterelésével.
Kültéri szúnyogirtást végeznek Szentegyházán, szerdán este 8 órától. A lakókat arra kérik ne tartózkodjanak az érintett területeken a permetgőzök belélegzésének elkerülése érdekében.
Nagy leépítések nem történtek a parajdi bányakatasztrófa óta, de vendégek híján számos turisztikai vállalkozás bezárt már. Azok, amelyek még nyitva vannak, kínlódnak. Van olyan, amelyet csak a fűtési szezon kezdetéig terveznek nyitva tartani.
szóljon hozzá!