Felmérték a nyolcadikosokat, pénteken kifüggesztik az eredményeket

•  Fotó: Lukácsi Lehel

Fotó: Lukácsi Lehel

Román nyelv és irodalomból hozzáférhető, matematikából közepes, magyar nyelv és irodalomból pedig könnyű tételt kaptak a nyolcadikosok a kisérettségiként ismert abszolváló vizsgán – értékeltek kérésünkre a szakos tanárok.

Molnár Rajmond

2016. június 29., 18:522016. június 29., 18:52

2016. június 30., 08:582016. június 30., 08:58

A vizsgát a román nyelv és irodalom írásbelivel kezdték a nyolcadikos tanulók. Bogos Beáta, a csíkszeredai Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium román szakos tanárának értékelése szerint a tételsor hozzáférhető volt: aki tanult rá, azt nem érhette meglepetés. Idén egyebek mellett verset kellett elemezniük a diákoknak, illetve fogalmazást is kellett írniuk.

Könnyű tételt kaptak a nyolcadikosok magyarból – értékelt Bedő Aranka magyar szakos tanár, a csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskola pedagógusa. Az első tételnél lírai alkotással kapcsolatos kérdések voltak, a második tételhez szövegértési kérdések kapcsolódtak, ezek után pedig fogalmazást kellett írniuk a tanulóknak.

A matematikából kapott tételsort sem volt túl nehéz megoldani – mondta Hodgyai László matematika szakos tanfelügyelő. Kifejtette, a tételek első két részében könnyebb feladatok voltak, a harmadik – mértani ismereteket igénylő – feladat pedig nehéznek bizonyulhatott azoknak a tanulóknak, akik nem voltak megfelelően felkészülve. „Összességében viszont hozzáférhető tételsorokat kaptak a fiatalok. Az átmenő hatos minősítés elérése nem okozhatott gondot” – szögezte le Hodgyai.

A kisérettségi során nem történtek kizárások csalás miatt, viszont több iskolában is voltak tanulók, akik nem vettek részt mindhárom vizsgán. Nekik már nincs lehetőségük végleges minősítést szerezni az országos felmérésen, hiszen ahhoz mindhárom vizsgából jegyük kellene legyen – közölte érdeklődésünkre Bartolf Hedvig, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség illetékese. „Voltak, akik első vagy második nap nem jelentek meg. Lehet, azt gondolták, hogy később is letehetik ezeket a vizsgákat” – nyilatkozta Bartolf. Mint mondta, ezeket a tanulókat csak ősszel, a kilencedik osztályok üresen maradt helyeire osztják el a tanfelügyelőségen.

Az országos felmérés első eredményeit pénteken függesztik ki, és este nyolc óráig nyújthatnak be óvást a jegyükkel elégedetlen tanulók. Az újrajavítások után a végleges eredményeket július 5-én teszik közzé.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. november 26., szerda

A legmagasabb szinteken is elismerték Prohászka-Rád Boróka oktatói munkáját

Prohászka-Rád Borókát, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának egyetemi docensét Mestertanár Aranyéremmel díjazták a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencián Magyarországon. A díjat a tehetséggondozásban elért eredményeiért vehette át az oktató.

A legmagasabb szinteken is elismerték Prohászka-Rád Boróka oktatói munkáját
Hirdetés
2025. november 26., szerda

Az ország leghidegebb reggelére ébredtek Csíkszeredában

Csíkszeredában volt a leghidegebb szerdára virradóan, jóval fagyosabban indult a reggel, mint Székelyföld legtöbb településén.

Az ország leghidegebb reggelére ébredtek Csíkszeredában
2025. november 25., kedd

Kristó András geológusra emlékeznek Csíkszeredában

Konferenciával emlékeznek a 95 éve született Kristó András geológusra november 27-én Csíkszeredában, ahol tudósok, tanárok és közéleti szereplők idézik fel a kutató életét és munkásságát.

Kristó András geológusra emlékeznek Csíkszeredában
2025. november 25., kedd

Csak tavasztól lesz használható a gázhálózat Csíkszentsimonban és Csíkszentimrén

Nem lehet még ezen a télen földgázt használni Csíkszentsimonban és Csíkszentimrén, noha a gázhálózat készen van. Az átvételre ezután kerül sor, és a működési engedélyre is várni kell még. Így várhatóan jövő év tavaszán történhet meg a beüzemelés.

Csak tavasztól lesz használható a gázhálózat Csíkszentsimonban és Csíkszentimrén
Hirdetés
2025. november 24., hétfő

Nagylelkű licitálók segítették a jótékonykodást a csíkszeredai Katalin-bálon

Évről évre szélesebb közönséget mozgósít, ezáltal nagyobb eredményeket tud felmutatni a Katalin-bál a jótékonyság nevében, amelyet a Csíki Vállalkozók Egyesülete és Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa szervez immár tizenkét éve.

Nagylelkű licitálók segítették a jótékonykodást a csíkszeredai Katalin-bálon
2025. november 22., szombat

Bagossy a nyeregben: több mint egy koncertfilm

A gyergyószentmiklósi zenekar tizenkét év után minden eddigit túlszárnyaló előadással tért haza a csíksomlyói nyeregbe. A Médiatár kisfilmjében a Bagossy Brothers Company Csillag az égen című koncertjének kulisszái mögé tekintünk be.

Bagossy a nyeregben: több mint egy koncertfilm
2025. november 21., péntek

Hármas ikrek születtek a csíkszeredai kórházban

Ritkaságnak számító örömhír ismétlődött meg egy éven belül a csíkszeredai kórházban: pénteken nem sokkal 8 óra után hármas ikreknek adott életet egy csíkszentkirályi édesanya.

Hármas ikrek születtek a csíkszeredai kórházban
Hirdetés
2025. november 21., péntek

Közlekedési táblát ütött el az elkerülőúti körforgalomban

Anyagi kárral megúszta a balesetet egy 24 éves fiatal, aki péntekre virradóan kiütötte a központ felé mutató közlekedési táblát Csíkszereda kijáratánál, a terelőúti körforgalomban.

Közlekedési táblát ütött el az elkerülőúti körforgalomban
2025. november 20., csütörtök

Könyvbemutató és interkulturális est a Kájoni János Megyei Könyvtárban

A Kájoni János Megyei Könyvtár decemberben két különleges eseménnyel várja az érdeklődőket.

Könyvbemutató és interkulturális est a Kájoni János Megyei Könyvtárban
2025. november 19., szerda

Csak jövőben döntenek Borboly Csabáék fellebbezéséről  

Elhalasztotta szerdán a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után. Folytatás jövőben.

Csak jövőben döntenek Borboly Csabáék fellebbezéséről   
Hirdetés