Dalos búcsú a nagy családtól

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Egy nagy család tagjait sodorja most el egymás mellől az élet – a székelyudvarhelyi Benedek Elek Pedagógiai Líceum ötvenkilenc végzőse és tanárai így vélekedtek szerda délelőtt a Székelyföldi Filharmónia koncerttermében megtartott ballagási ünnepségen. A pedagógiai és természettudomány osztályok kiemelkedő teljesítményű tanulóit többen is díjazták.

Bálint Kinga Katalin

2015. május 27., 22:072015. május 27., 22:07

Szívhez szóló dalokkal, szavalatokkal és díjazással búcsúztatták kicsik és nagyok a Benedek Elek Pedagógiai Líceum közel hatvan végzősét szerdán délelőtt tíz órakor a Székelyföldi Filharmónia koncerttermében. A ballagási ünnepségen a tanári és szülői közösség, a város és a megye elöljárói, az egyházi vezetők, illetve alsó tagozatos és középiskolás diákok adtak lelki útravalót a végzősöknek, ők pedig szavakba öntötték az iskolában kialakult második családtól való búcsúzás keserédességét, a terem kapacitásánál nagyobb tömeg előtt. A szép, csengő hangú gyerekkórusok, fiatalok dalainál különösen lecsendesült az olykor tülekedő hallgatóság, a szemeket az iskoláskori szép emlékek burkolták könnyekbe.

„Az ember mindig a csúcson szeretne élni, de figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy oda csak kemény, kitartó munkával lehet felérni” – fogalmazta meg útravalóul Bálint Mihály, a tanintézet igazgatója. Hozzáfűzte: vár rengeteg jó és rossz is az emberre az életben, de a problémák is nevelnek, megoldásuk megnyugvással, katarzissal tölti be a lelket.

Bunta Levente polgármester már kevésbé volt optimista: amellett, hogy elmondta, úgy érzi, a pedás diákok egyre ügyesebbek lesznek, úgy fogalmazott, van ok az aggodalomra abban a világban, amelyben megyei és városvezetőket hurcolnak meg. Szent Pál Szeretethimnuszából idézve azonban kifejtette, szeretni kell azokat is, akik ellenünk szólnak – külön említve azokat, akik az újságba számonkérő üzeneteket küldenek, illetve a „bértollnokokat”, akik cikkeikkel bántják meg.

Az elmúlt négy évben kiemelkedő teljesítményt nyújtott tanulókat az iskola, az udvarhelyi polgármesteri hivatal, a Hargita megyei tanács, illetve a megyei tanfelügyelőség is díjazta, míg a Verestóy Attila Alapítvány az önkéntes munkában jeleskedett végzősöket jutalmazta.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. március 12., szerda

Megtalálták a februárban eltűnt fiatal holttestét a víztározóban

Megtalálták annak a fiatalembernek a holttestét a zeteváraljai víztározóban, akit nagy erőkkel kerestek még február elején a hatóságok és önkéntesek, lékeket vágva a víztározó jegén.

Megtalálták a februárban eltűnt fiatal holttestét a víztározóban
2025. március 05., szerda

A minisztériumon múlik, hogy mikor lesz városi víz Árvátfalván

Van ugyan egy nyertes pályázata a felsőboldogfalvi önkormányzatnak arra, hogy a székelyudvarhelyi ivóvízhálózatra csatlakoztathassák az árvátfalvi rendszert, ám egy év alatt nem sikerült aláírni a finanszírozási szerződést.

A minisztériumon múlik, hogy mikor lesz városi víz Árvátfalván
2025. március 04., kedd

Szlogennel ráerősítve: Székelyudvarhely Székelyföld szíve

Székelyudvarhely mostantól Székelyföld szíve – derült ki azon a sajtóeseményen, amelyen ismertették Székelyudvarhely új arculati elemeit és a település új szlogenjét. A cél, hogy Székelyudvarhely kiindulópont legyen egy székelyföldi utazás során.

Szlogennel ráerősítve: Székelyudvarhely Székelyföld szíve
2025. február 27., csütörtök

Adókedvezményt kapnak a véradók, készülhet a holokauszt-emlékmű

Holokauszt-emlékhelyet hoznak létre a városközpontban, továbbá húszszázalékos adókedvezményben részesül, aki az elmúlt évben legalább háromszor adott vért – derült ki a székelyudvarhelyi tanácsosok soros ülésén.

Adókedvezményt kapnak a véradók, készülhet a holokauszt-emlékmű
2025. február 20., csütörtök

Tető nélkül a fogászati rendelők épülete Székelyudvarhelyen

Zajlik Székelyudvarhelyen a Villanytelep utcai fogászati rendelő épületének felújítása. A létesítmény olyan nagyszabású felújításon esik át, hogy a magánrendelőknek, amelyek ott működtek, más helyen kell megoldaniuk a rendelést a felújítás ideje alatt.

Tető nélkül a fogászati rendelők épülete Székelyudvarhelyen
2025. február 19., szerda

Kiskorúakat szolgáltak ki dohánytermékkel Székelyudvarhelyen, és pont ott voltak a rendőrök is

Ellenőrzéseket végzett a város kereskedelmi egységeiben a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség az elmúlt napokban.

Kiskorúakat szolgáltak ki dohánytermékkel Székelyudvarhelyen, és pont ott voltak a rendőrök is
2025. február 19., szerda

Fejszével, seprűvel és kövekkel támadtak Gálfi Árpádra, autóját megrongálták

Ingatlanvásárlással kapcsolatos vita megoldásában közvetített volna Gálfi Árpád, Székelyudvarhely volt polgármestere, akire kövekkel, baltával és seprűvel támadt rá hétfőn a pórul járt vevő családja. Szerencsére csak az autóját rongálták meg.

Fejszével, seprűvel és kövekkel támadtak Gálfi Árpádra, autóját megrongálták
2025. február 17., hétfő

Felfüggesztett székelygőzös-járatok: kevés az utas, de vajon jókor számolták?

Nem kifizetődő üzemeltetni, ezért függesztette fel a Székelyudvarhely és Segesvár közötti járatainak egy részét a CFR. A bögözi polgármester szerint az utaslétszámot decemberben mérték fel, amikor sokan már szabadságon, vakáción voltak az utasok közül.

Felfüggesztett székelygőzös-járatok: kevés az utas, de vajon jókor számolták?
2025. február 14., péntek

A kirakatok is szerelmesbe öltöztek

Valentin-nap nagy teret hódít világszerte, s ez alól már Székelyföld sem kivétel. A szerelmesek napjához közeledve számos kirakatot díszítenek az alkalomhoz illőnek. Megnéztük, Székelyudvarhelyen milyen dekorációkkal készültek február 14-re.

A kirakatok is szerelmesbe öltöztek
A kirakatok is szerelmesbe öltöztek
2025. február 14., péntek

A kirakatok is szerelmesbe öltöztek

2025. február 13., csütörtök

Mikor közlekedhetünk elektromos buszokkal Székelyudvarhely és Fenyéd között?

Közbeszerzési eljárást indíthat a székelyudvarhelyi és fenyédi önkormányzat hat elektromos busz beszerzésére, miután erre jelentős támogatást nyertek. Azt szeretnék, ha nem csak a két település között indíthatnának járatokat.

Mikor közlekedhetünk elektromos buszokkal Székelyudvarhely és Fenyéd között?