
Valami mást ígérnek
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala/Lőrincz Csaba
Nem „hagyományos” miccses-sörös napokra készül Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala. A gasztrosétány, valamint a pálinkákat is kínáló borutca mellett tematikus sátrakban civilek szervezte előadásokkal is várják az érdeklődőket a Városi Parkban.
2017. május 24., 19:532017. május 24., 19:53
A szervezők nem csak a neves magyar zenei előadók, mint a Republic (május 26.), Rúzsa Magdi (május 27.), a Hot Jazz Band és a TNT (május 28., Városi Park), valamint az Omega (június 2., Lidl-parkoló) koncertjeitől remélik a sikert.
hogy ne csak a sepsiszentgyörgyi vagy kolozsvári napokkal számoljon egy székelyföldi, netán idelátogató vendég – hangzott el az Udvarhely Napok programjait bemutató szerdai sajtótájékoztatón.
Orbán Árpád alpolgármester szerint Székelyudvarhelynek is meg kell végre találnia azt az időpontot és formát, amellyel helyet kérhet a máshol már sikeres városnapok sorában. Arculatot, egyedit, valami sajátosat kell végre kölcsönözni egy városünnepnek, amelyet megérdemelnek nemcsak az udvarhelyiek, hanem a pünkösd alkalmából vidékünkre látogató turisták is.
Nem volt cél, hogy a hozzávetőleg egymillió lejes költségvetésből megszervezett Szent György Napokkal versenyezzen az annak alig harmadából összehozott Udvarhely Napok. De első alkalommal történt meg, hogy
Szempont volt, hogy érdeklődés és korcsoport szerint is találhasson mindenki a maga számára érdekes rendezvényt, előadást vagy foglalkozást.
A többhelyszínes megoldást is ezért választották, a harangok és a legendáriumos makettek kiállítása a Székely Támadt-várban, valamint az oda szervezett Legendárium-rendezvények önmagukban is nagy érdeklődésre számot tartó események lesznek. De ugyanez elmondható az Erdély Café Észműves sátor programsorozatáról is, ahol Székelyudvarhely és vidéke digitális-informatikai jövőjéről értekeznek a meghívott előadók. Azok is szellemi táplálékhoz juthatnak, akik a vidék- és régiófejlesztés iránt érdeklődnek, hiszen a Civitas-sátorban a szervezet fennállásának 25. évfordulója alkalmából tíz előadásban mutatják be a civil kezdeményezésekben rejlő, régiónk fejlődésében is szerepet játszó programokat.
Online
Az Udvarhely Napok programja egyébként elérhető interneten is, az udvarhelynapok.ro címen, illetve a rutinosabb mobilhasználók a FestivApp telefonos alkalmazással is követhetik a rendezvénysorozat híreit, eseményeit.
A sajtótájékoztatón a polgármesteri hivatal munkatársai és egyben szervezők elmondták, meglepte őket a városban tevékenykedő civilek, szakmai és kulturális műhelyek részvételi készsége:
Jövőre bővítenék az együttműködő partnerek, nagyvállalatok és szolgáltatók körét a máshol már működő modell szerint, külső támogatói forrásokkal hatékonyabb költségtervezést remélhet a város.
A tűzoltók helyszínelése nyomán kiderült, hogy nem gázpalack robbanása okozta a csütörtök délutáni bikfalvi balesetet.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
szóljon hozzá!