
Fotó: Szent György Napok/Bereczky Sándor
Határozattervezetet nyújtott be a sepsiszentgyörgyi önkormányzat múlt heti ülésén Rodica Pârvan szociáldemokrata képviselő, hogy változtassák meg a Szent György Napok helyszíneit, és mégiscsak engedélyezzék a Szent György téri második nagyszínpadot, amely szerinte az egyetlen méltó helyszín, hogy meghívottjuk, egy román népdalénekes fellépjen.
2018. április 04., 08:572018. április 04., 08:57
Az RMDSZ-es többségű testület leszavazta a javaslatot. Rodica Pârvan azzal vádolta meg a városnapok szervező bizottságában részt vevő románokat, hogy nem a helyi románságot képviselik. Antal Árpád polgármester rámutatott,
Kifejtette, az elmúlt években több román és moldáviai együttes lépett fel a Szent György Napokon, jól érezték magukat, a közönség is jól fogadta őket, és reméli idén sem lesz másként. Anna Maria Popa, a helyi Andrei Muresanu színház igazgatója is részt vesz a szervezőbizottságban, ő a Facebook oldalán válaszolt a vádakra. Hangsúlyozta, megszólítva érezte magát, amikor a szociáldemokrata képviselő arról beszélt a tanácsülésen, hogy a bizottságban résztvevő románok nem képviselik a románok érdekeit. Kifejtette, önkéntes munkában vesz részt a városnapok szervezésében, mindig a helyi románság érdekeit tartotta szem előtt, odafigyelt, hogy a megfelelő számú román rendezvény jó minőségű legyen.

Az ASTRA egyesület fiókszervezete, illetve a románok civil fóruma közleményben jelentette be, hogy bojkottálja az idei Szent György Napokat, mert a városvezetés „megfosztja a román és a magyar városlakókat a román folklór és népviselet szépségeitől”.
– írja a román teátrum igazgatója.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
Nem maradt egyetlen olyan töltőállomás Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson sem, ahol 9 lejnél olcsóbban lehetne tankolni: a legfrissebb adatok szerint minden nagy szolgáltatónál átlépte ezt a határt az üzemanyag ára.
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
szóljon hozzá!