Fotó: Csató Andrea
Több mint 500 ezer lejre becsülik a székelyudvarhelyi autószerelő-műhely kedd esti kigyulladása nyomán keletkezett károkat.
2025. január 15., 10:172025. január 15., 10:17
A Hargita megyei katasztrófavédelem szerda reggeli tájékoztatása szerint – melyet az Agerpres idéz – amikor a tűzoltók kiértek a helyszínre, a műhely lángokban állt, és fennállt a veszélye annak, hogy a tűz átterjed a teljes épületre, illetve az annak szomszédságában leparkolt autókra.
A tűz kitörésekor hat szerelésre váró jármű volt a műhelyben, ezek kiégtek vagy megrongálódtak, de a lángok martalékává vált a műhely bútorzata és a tetőszigetelés is. A fém tetőszerkezetben, egy festőfülkében, két emelőszerkezetben és több berendezésben, szerszámban is kár keletkezett, ennek értékét több mint 500 ezer lejre becsülik.
Egy székelyudvarhelyi autóműhelyben csaptak fel kedd este a lángok.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!