Fotó: Kristó Róbert
Folytatódik Csíkszeredában a gazdátlan ebek befogása. Kedden még több kóbor kutyát gyűjtöttek be az erre szakosodott csoportok a városban, mint korábban.
2011. január 12., 14:232011. január 12., 14:23
2011. január 12., 18:192011. január 12., 18:19
Mint már beszámoltunk róla, az utóbbi időben elszaporodott gazdátlan ebek begyűjtését két csoport kezdte meg az elmúlt hét végén Csíkszeredában, egyik csoport a város perifériáján, a másik a központi övezetekben tevékenykedik. Míg az első napokban tizenegy állatot fogtak be, kedden, január 11-én már tizenöt kóbor kutya került a sintérek kezébe, hálójába. Páll Tamás, a városháza illetékese megerősítette, az akció mindaddig folytatódik, amíg sikerül begyűjteni a veszélyesebb kutyákat. Az elfogott állatokat a városi kutyamenhelyre szállítják.
Ballagnak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) Csíkszeredai Karának végzős diákjai. Az ünnepséget június 14-én, szombaton tartják 10 óráról a Szabadság téren.
Biztosítják a mozgáskorlátozottak szállítását a Bagossy Brothers Company szombati csíkszeredai koncertjére. Jelentkezni előzetesen lehet, a visszaszállítást is megszervezik.
Rendszeres látogatója lett a medve a csíkszeredához tartozó Szécsenynek: kevesebb mint 24 óra alatt harmadszor tűnt fel ugyanott.
Új emlékjellel gyarapodott pünkösdhétfőn a nyergestetői kopjafaerdő, a szabadságharc egyik utolsó ütközetének helyszíne. Sulyok Tamás magyar köztársasági elnök a kopjafaavatást követően a székely hősök emlékművénél is fejet hajtott.
Három gépjármű balesetezett Csíkrákoson hétfőn, három személyt kórházba kellett szállítani – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság sajtóosztálya.
Ezrek zarándokoltak idén is a Gyimesekbe, ahol imával és mély lelki tartalommal ünnepelték pünkösdvasárnapot a kontumáci templom melletti szabadtéri oltárnál bemutatott szentmisén.
A csíksomlyói nyeregbe sokan nemcsak imával, hanem kisszékkel is érkeztek. A búcsúra zarándoklók között egyre többen választják a kényelmesebb megoldást, összeállításunkban megtekintheti, milyen ülőalkalmatosságokat hoztak a Csíksomlyóra látogatók.
Naptári szempontból igencsak kitolódott az idei pünkösd, de ez még így, ebben az időszakban is szokatlan: 30 Celsius-fok volt szombaton a legmagasabb hőmérsékleti érték Csíkszeredában.
Nem az a medvebocs tévedt a csíkszeredai Kalász lakótelepre, amelyiket a nyeregből elhajtottak, de az biztos, hogy ezt most már nem fogják mással összetéveszteni – részletek a tegnap éjjeli „medvevadászatról”.
Medve jelenlétéről küldött Ro-Alert figyelmeztető üzenetet a csíkszeredaiaknak a Hargita megyei katasztrófavédelem. A vadállat az emberektől való félelmében egy fára menekült, ahonnan csak később, elkábítva tudták lehozni.
szóljon hozzá!