A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
2025. július 09., 19:272025. július 09., 19:27
Nem hagyják cserben a háromszékieket
Fotó: Tuchiluș Alex
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
2025. július 09., 19:272025. július 09., 19:27
Nem hagyják cserben a háromszékieket
Fotó: Tuchiluș Alex
Másfél hónappal az árvíz után meghitt esemény apropóján gyűltek össze a kökösbácsteleki hídnál az árvíz sújtotta települések polgármesterei, valamint a magyar Katolikus Karitász – Caritas Hungarica, és a Gyulafehérvári Caritas képviselői.

A katasztrófavédelmi csapatok továbbra is dolgoznak az árvíz sújtotta Kökösbácsteleken és Nagyborosnyón. A tűzoltóság összesítése szerint 176 lakóházat és gazdaságot, mintegy 4400 hektár területet öntött el a víz az elmúlt napokban.
Ezen az alkalmon adták át hivatalosan azt a megközelítőleg 40 ezer euró értékű támogatást, amelyet
A szervezetek képviselői és az érintett községek polgármesterei gyűltek össze
Fotó: Tuchiluș Alex
Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász országos igazgatója szerint amint meghallották a hírt az árvízről, nem volt kérdés: közösséget vállalnak, segíteni fognak. Előbb egy összesen négymillió forint értékű segélyszállítmányt küldtek Háromszékre, majd gyűjtést indítottak, ami végül igazi összefogássá nőtte ki magát.
– mutatott rá az igazgató, aki fontosnak tartotta, hogy személyesen is ellátogasson az árvíz sújtotta településre.
A nagy értékű összeget a polgármesterekkel, érintett lakókkal egyeztetve, a sérült ingatlanok jelenlegi állapotának felmérése után fogják elosztani a települések között, a Gyulafehérvári Caritasszal együttműködésben.
– fogalmazta meg Márton András, a Gyulafehérvári Caritas igazgatója.
Kanyó Antal és Silviu Tăraș polgármesterek köszönetet mondtak
Fotó: Tuchiluș Alex
Köszönetet mondott az anyaországi segítségért, ugyanakkor kiemelte, hogy a katolikus hívek Románia-szerte összefogtak az árvízkárosultakért:
a Caritas interneten keresztül hirdetett gyűjtésén, és a csíksomlyói búcsún is jelentős összeg gyűlt össze a háromszékiek számára, mostanáig körülbelül 390 ezer lej;
a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia által meghirdetett gyűjtésen nemcsak Háromszéket, hanem minden árvízkárosult térséget támogathattak a jóakarók, csak a Gyulafehérvári Főegyházmegye templomaiban 700 ezer lejt adományoztak.
A községvezetők köszönetet mondtak az adományokért és biztosították róla a jóakarókat, hogy
Diákok által összeállított tartósélelmiszer-csomagot osztottak szét az árvízkárosultak között
Fotó: Tuchiluș Alex
Kanyó Antal, Nagyborosnyó polgármestere szerint a településen jelenleg építkezési anyagokra van igény elsősorban, Kökösbácsteleken is hasonló a helyzet. Silviu Tăraș községvezető szerint minden tartós élelmiszercsomag, elektronikai eszköz, kisebb-nagyobb bútor hasznára vált a lakóknak, de
Fotó: Tuchiluș Alex
„Első lépésként elmegyünk és felmérjük, hogy ebben a pillanatban mennyi kézi erőre, mennyi anyagra van szükség, hogy minél hatékonyabban és az igényeknek megfelelő legyen ez a segítség” – szögezte le a kökösi polgármester.
Miután a hivatalos átadás megtörtént, az egyházi humanitárius szervezetek munkatársai, képviselői közösen látogatták meg a kökösbácsteleki károsultakat, hogy átadjanak számukra egy-egy tartósélelmiszer-csomagot, amelyet a Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskolai diákjai állítottak össze a családoknak.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!