A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
2025. július 09., 19:272025. július 09., 19:27
Nem hagyják cserben a háromszékieket
Fotó: Tuchiluș Alex
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
2025. július 09., 19:272025. július 09., 19:27
Nem hagyják cserben a háromszékieket
Fotó: Tuchiluș Alex
Másfél hónappal az árvíz után meghitt esemény apropóján gyűltek össze a kökösbácsteleki hídnál az árvíz sújtotta települések polgármesterei, valamint a magyar Katolikus Karitász – Caritas Hungarica, és a Gyulafehérvári Caritas képviselői.

A katasztrófavédelmi csapatok továbbra is dolgoznak az árvíz sújtotta Kökösbácsteleken és Nagyborosnyón. A tűzoltóság összesítése szerint 176 lakóházat és gazdaságot, mintegy 4400 hektár területet öntött el a víz az elmúlt napokban.
Ezen az alkalmon adták át hivatalosan azt a megközelítőleg 40 ezer euró értékű támogatást, amelyet
A szervezetek képviselői és az érintett községek polgármesterei gyűltek össze
Fotó: Tuchiluș Alex
Zagyva Richárd, a Katolikus Karitász országos igazgatója szerint amint meghallották a hírt az árvízről, nem volt kérdés: közösséget vállalnak, segíteni fognak. Előbb egy összesen négymillió forint értékű segélyszállítmányt küldtek Háromszékre, majd gyűjtést indítottak, ami végül igazi összefogássá nőtte ki magát.
– mutatott rá az igazgató, aki fontosnak tartotta, hogy személyesen is ellátogasson az árvíz sújtotta településre.
A nagy értékű összeget a polgármesterekkel, érintett lakókkal egyeztetve, a sérült ingatlanok jelenlegi állapotának felmérése után fogják elosztani a települések között, a Gyulafehérvári Caritasszal együttműködésben.
– fogalmazta meg Márton András, a Gyulafehérvári Caritas igazgatója.
Kanyó Antal és Silviu Tăraș polgármesterek köszönetet mondtak
Fotó: Tuchiluș Alex
Köszönetet mondott az anyaországi segítségért, ugyanakkor kiemelte, hogy a katolikus hívek Románia-szerte összefogtak az árvízkárosultakért:
a Caritas interneten keresztül hirdetett gyűjtésén, és a csíksomlyói búcsún is jelentős összeg gyűlt össze a háromszékiek számára, mostanáig körülbelül 390 ezer lej;
a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia által meghirdetett gyűjtésen nemcsak Háromszéket, hanem minden árvízkárosult térséget támogathattak a jóakarók, csak a Gyulafehérvári Főegyházmegye templomaiban 700 ezer lejt adományoztak.
A községvezetők köszönetet mondtak az adományokért és biztosították róla a jóakarókat, hogy
Diákok által összeállított tartósélelmiszer-csomagot osztottak szét az árvízkárosultak között
Fotó: Tuchiluș Alex
Kanyó Antal, Nagyborosnyó polgármestere szerint a településen jelenleg építkezési anyagokra van igény elsősorban, Kökösbácsteleken is hasonló a helyzet. Silviu Tăraș községvezető szerint minden tartós élelmiszercsomag, elektronikai eszköz, kisebb-nagyobb bútor hasznára vált a lakóknak, de
Fotó: Tuchiluș Alex
„Első lépésként elmegyünk és felmérjük, hogy ebben a pillanatban mennyi kézi erőre, mennyi anyagra van szükség, hogy minél hatékonyabban és az igényeknek megfelelő legyen ez a segítség” – szögezte le a kökösi polgármester.
Miután a hivatalos átadás megtörtént, az egyházi humanitárius szervezetek munkatársai, képviselői közösen látogatták meg a kökösbácsteleki károsultakat, hogy átadjanak számukra egy-egy tartósélelmiszer-csomagot, amelyet a Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskolai diákjai állítottak össze a családoknak.
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
Fotó: Tuchiluș Alex
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország 14 megyéjében.
Erősödött szerdán a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,42 banival (0,08 százalékkal) 5,2344 lejre csökkent a keddi 5,2386 lejről.
A kiskérődző-pestis miatt nem lehet Maros megyéből az uniós országokba exportálni a bárány- és juhhúst, nem lehet a megyéből kivinni az állatokat, és az áthaladó állatszállítókat is le kell fertőtleníteni. Ez utóbbit a rendőrség ellenőrzi.
Az Európai Unióban 2025-ben 0,1 százalékponttal, 6 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán.
Idén áprilisban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének.
A Zsögödben észlelt medvékről is szó esett a csíkszeredai önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén szerdán, a tanácsosok egy digitális fejlesztési projekt és a Szabadság téri tömbházak hőszigetelésének aktualizált költségvetését is jóváhagyták.
Szerdán folytatódik az érettségi vizsga szóbeli szakasza a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvi kommunikációs készségeinek a felmérésével.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter bejelentette, hogy párbeszédet kezdeményez a társadalommal az új közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, és csütörtökön élő beszélgetést indít a témáról a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!