Tegyék biztonságossá a zsögödi átkelőket – kérik a civilek

A zsögödi vasúti átkelő és gyalogátjáró biztonságossá tételének kérdése is terítékre került a csíkszeredai helyi tanács pénteki ülésén. Ennek kapcsán egyrészt az önkormányzat fogadott el egy állásfoglalást, másrészt civil szervezetek nyújtottak be beadványt.

D. Balázs Ildikó

2011. október 01., 12:472011. október 01., 12:47

2011. október 03., 10:452011. október 03., 10:45

Tiboldi Beáta kéri az általuk jelzett problémák sürgős megoldását

Csucsi Róbert tanácsos javaslatára a csíkszeredai önkormányzati képviselők állásfoglalást fogadtak el, amelyben a gyalogátjáró és a vasúti átjáró biztonságosabbá tételét kérik a szállításügyi minisztériumtól, a Román Vasúttársaságtól és az Országos Útügyi Hivataltól.

Egyébként ugyanezt kérte korábban is, és most is az a több száz csíkszeredai, aki kézjegyével látta el több civil szervezet ez irányú kezdeményezését. A civil szervezetek még augusztusban a zsögödi vasúti átkelő és gyalogátjáró biztonságossá tételét kérték a szakhatóságoktól, a város vezetőségétől, de mivel az ügyben semmi sem történt, képviselőik a pénteki tanácsülésen is megjelentek. Tőke Magdolna (CSEKE), Dánél Sándor (Nagycsaládosok Egyesülete), Fodor Levente (ZsÖGISZ) és Tiboldi Beáta (CsAkEgy) újabb beadványt nyújtottak be, egyben az önkormányzati képviselőknek és a város vezetőinek a figyelmébe ajánlva a probléma mielőbbi sürgős megoldását.

„Terveink közt áll, hogy folytassuk az aláírásgyűjtést, akár további demonstrációkkal nyomatékosítsuk kéréseinket, illetve fenntartsuk Önökkel és az érintett intézményekkel a kapcsolatot mindaddig, amíg rövid időn belül nem történik változás. Ne felejtsék el azt sem, hogy téli, majd tavaszi időszak következik, az időjárási feltételek sem kedveznek majd a balesetmentes átkelésnek, kérjük Önöket, határozzunk felelősségtudatosan egymásért! Bízunk az Önök segítőkészségükben, és a józan döntés értelmében” – olvasható többek között a civil szervezetek beadványában.

Ráduly Róbert polgármester szavaiból kiderült: a gyalogátjáró és a vasúti átkelő kérdése kapcsán szervezett beszélgetések során több megoldás is körvonalazódott, azonban mindaddig a város semmi sem tehet, amíg a szóban forgó útszakasz Csíkszereda ügykezelésébe nem kerül. Addig is azonban átmeneti megoldáson gondolkodnak.

Július 28-án egy 13 éves kislány vesztette életét egy tragikus kimenetelű balesetben, amikor a zsögödi vasúti átkelő melletti gyalogátjárón egy személygépkocsi gázolta el. Szeptember 26-án este, egy 24 éves fiatalember vezette járművet gázolt el egy személyvonat a zsögödi vasúti átkelőnél, amikor a gépkocsi vezetője az éppen közeledő vonat előtt próbált áthajtani az átjárón.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 20., kedd

Ismét feltűnt az északi fény Székelyföldön

Látványos és ritka természeti jelenséget figyelhettünk meg hétfő éjszaka az ország több pontján, köztük a Madarasi Hargitán is: az erős geomágneses vihar következtében az északi fény Székelyföldről is láthatóvá vált.

Ismét feltűnt az északi fény Székelyföldön
Hirdetés
2026. január 19., hétfő

Egy lépéssel közelebb a Nagy István festő sétány felújításához

Tetemes összeget kell hozzárendelnie a megnyert pályázati forrásokhoz Csíkszereda önkormányzatának, hogy felújíthassa a Nagy István festő sétány teljes lakóövezetét. Hétfőn rendkívüli tanácsülésen módosították a munkálatok megvalósíthatósági tanulmányát.

Egy lépéssel közelebb a Nagy István festő sétány felújításához
2026. január 19., hétfő

Megszűnik a csíkszeredai Pro Animalia Alapítvány

Közel harminc évnyi tevékenység után megszűnik a tapolcai részen kutyamenhelyet is üzemeltető csíkszeredai Pro Animalia Alapítvány – jelentette be Facebook-oldalán maga a szervezet. Az okról egyelőre nem közöltek konkrétumot.

Megszűnik a csíkszeredai Pro Animalia Alapítvány
2026. január 19., hétfő

Át kell szervezni az Eco-Csík tevékenységét, nem lehet majd mindenkit megtartani

Változások előtt áll a csíkszeredai önkormányzat többségi tulajdonában lévő Eco-Csík Kft., amely jelenleg a városban és az alcsíki településeken a hulladék összegyűjtését és szállítását végzi, de ezt nemsokára be kell fejeznie.

Át kell szervezni az Eco-Csík tevékenységét, nem lehet majd mindenkit megtartani
Hirdetés
2026. január 18., vasárnap

Első ízben tartottak lovasszán-ünnepet Csíkkarcfalván

Hagyományteremtő szándékkal szervezték meg az első felcsíki lovasszán-ünnepet Csíkkarcfalván vasárnap. A rendezvényre közel nyolcvan fogat gyűlt össze.

Első ízben tartottak lovasszán-ünnepet Csíkkarcfalván
2026. január 18., vasárnap

Büdösfürdőn elkezdhetik idén a víz- és csatornahálózat kiépítését

Folyamatban van a közbeszerzési eljárás a Büdösfürdőre tervezett víz- és csatornahálózat kivitelezése érdekében a Csíkszentkirályhoz tartozó terület esetében. A munkálatokhoz szükséges az Anghel Saligny-program finanszírozása is.

Büdösfürdőn elkezdhetik idén a víz- és csatornahálózat kiépítését
2026. január 17., szombat

Balánbánya, az erdélyi néptánc egyik fellegvára

Alkalom a viszontlátásra, a tapasztalatcserére, a közös táncra – erről szól a Botorka Nemzetközi Néptáncfesztivál. A Kárpát-medence néptáncosait tömörítő balánbányai rendezvény 30. évében különlegességekkel készülnek a közönségnek.

Balánbánya, az erdélyi néptánc egyik fellegvára
Hirdetés
2026. január 17., szombat

Fiatalok csapódtak a póznának a BMW-vel Tusnádfürdőn

Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.

Fiatalok csapódtak a póznának a BMW-vel Tusnádfürdőn
2026. január 17., szombat

Január 25-ig látogatható a Márkos András-emlékkiállítás a Csíki Székely Múzeumban

Egy héttel meghosszabbították a Csíki Székely Múzeumban látogatható Márkos András-emlékkiállítást, így az érdeklődők január 25-ig még megtekinthetik.

Január 25-ig látogatható a Márkos András-emlékkiállítás a Csíki Székely Múzeumban
2026. január 17., szombat

Halálos lakástűz Csatószegen: kályhából kihullott parázs okozhatta a tragédiát

Egy 73 éves férfi vesztette életét kigyúlt házában a Csíkszentsimon községhez tartozó Csatószegen pénteken éjszaka. A lángok a kályhából kihullt parázs miatt csaphattak fel.

Halálos lakástűz Csatószegen: kályhából kihullott parázs okozhatta a tragédiát
Hirdetés