Fotó: Maros Megyei Tűzoltóság
Gázolajat szállító tartálykocsi és egy áruszállító kamion ütközött Segesváron vasárnap este. A tartálykocsiból üzemanyag szivárgott az úttestre.
2025. január 19., 21:252025. január 19., 21:25
2025. január 19., 22:182025. január 19., 22:18
A Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a haszongépjárm hátulról szaladt bele a tartálykocsiba, aminek következtében az megsérült.
– közölte a tűzoltóság, amely azon dolgozik, hogy a megsérült rekeszből az épekbe szivattyúzza át az üzemanyagot.
Fotó: Maros Megyei Tűzoltóság
A hatóságok a helyszínre irányítottak egy műszaki mentőt, több mentőautót és egy ún. CBRN járművet is, amelyet kémiai, biológiai és nukleáris baleset következményeinek elhárítását szolgálja. Mozgósították a tűzoltóság operatív csoportját, a Maros Megyei Környezetvédelmi Hivatalt és a környezetőrséget, valamint a segesvári helyi sürgősségi bizottságot.
A baleset helyszínéről, a 13-as országútról a forgalmat elkerülő útvonalra terelték.
Fotó: Maros Megyei Tűzoltóság
Noha az iskolai panaszládákat nem használták gyakran a diákok mindeddig, tudatosítani kell bennük, hogy lehetőségük van névtelenül jelenteni a bántalmazást, droghasználatot. Nemcsak ők, hanem szülők, iskolai alkalmazottak is anonim jelezhetik ezeket.
Rakonczay Gábor extrém sportoló, kétszeres Guinness világrekorder és többszörös magyar rekorder érkezik erdélyi előadássorozatra szeptember elején.
A legfelsőbb bíróság megtámadja az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet, amelyért a kormány felelősséget vállalt a parlamentben – értesült csütörtökön az Agerpres hírügynökség.
Sérülést és komoly károkat okozó baleset történt szerda délután Kápolnásfaluban. Egy ittasan vezető személy ütközött kerítésnek, majd egy fának.
Kánikulára figyelmeztető előrejelzéseket adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A csíksomlyói Szék útján tűnt fel egy medve, amiről RO-Alertben is figyelmeztették a csíkszeredaiakat szerdán, éjfél után.
Idén augusztusban 4 689 262 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4199-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2770 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) csütörtökön közzétett adataiból.
Közvitára bocsátotta szerdán az oktatási tárca a másodikosok, a negyedikesek és a hatodikosok országos képességfelmérő vizsgáinak menetrendjéről szóló miniszteri rendeletet.
Az Európai Unió képviselői és a brüsszeli tárgyalópartnerek nagyon elégedettek a jelenlegi kormánnyal és azzal, ahogyan kitart a népszerűtlen intézkedések mellett – nyilatkozta Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A koalíciós pártok nem mérlegelik az általános áfakulcs 23–24 százalékra emelését – jelentette ki szerdán Cernavodán Nicușor Dan államfő.
szóljon hozzá!