
Kevés a vendég Zsögödfürdőn, nem érhető el minden szolgáltatás
Fotó: Pinti Attila
Olvasói észrevételnek jártunk utána, és mint kiderült, valóban nem érhető el minden szolgáltatás a zsögödfürdői kezelőbázison.
2021. november 15., 11:102021. november 15., 11:10
2021. november 15., 11:572021. november 15., 11:57
Idős házaspár kereste fel portálunkat azzal az észrevétellel, hogy a zsögödfürdői kezelőbázison nem minden szolgáltatás vehető igénybe november eleje óta. „Idősek vagyunk a feleségemmel, egészségügyi okokból gyakran látogatunk le a központba. Elégedettek vagyunk a szolgáltatásokkal, de
Nagy szükségünk lenne rá, ráadásul mindketten be is vagyunk oltva, tehát ez nem lehet akadálya a szolgáltatásoknak” – osztotta meg panaszát az idős férfi, aki legfőképp a medence hiányát emelte ki.
A pontos válaszok érdekében megkerestük a zsögödfürdői kezelőbázis működtetőjét. Mihály András lapunknak elmondta, az október második felétől érvényben levő előírásoknak kénytelenek eleget tenni azzal, hogy bizonyos szolgáltatásokat befagyasztanak.
– tudatta, hozzátéve, ennek megfelelően jóval kevesebb alkalmazottnak tudnak munkát biztosítani jelenleg a kezelőbázison.
Mihály András hozzátette, az érkező vendégekkel is tudatják a csökkentett működést, amelynek egyelőre nem látja a végét.
– fogalmazott a működtető. A kezelőbázisra a belépés zöldigazolványhoz vagy negatív teszthez kötött.
Az épületet és a hozzá tartozó területet a működtető 2005-ben haszonbérbe vette 49 évre a csíkszeredai önkormányzattól. A kezelőbázist többek között ízületi betegségekben szenvedőknek, magas vérnyomásúaknak, illetve mozgásszervi betegségekre ajánlják.
Szigorúbb feltételekhez kötné a mezőgazdasági támogatások igénylését az állam. Egy közvitán lévő törvénytervezet szerint a helyiadó-tartozással rendelkező gazdák nem kaphatják majd meg a támogatásigényléshez szükséges egyik legfontosabb igazolást.
A kormány még nem döntött a roncsautóprogram idei sorsáról – jelentette ki kedden Ploiești-en a környezetvédelmi alapkezelő (AFM) elnöke.
A romániai gazdák követelik az Európai Unió és a Mercosur-államok közötti kereskedelmi megállapodás hatályba lépésének elhalasztását mindaddig, amíg a mezőgazdasági szakmai szervezetek a hozzájárulásukat adják az egyezményhez.
Székelyföld-szerte bemutatják az Ember Maradj – Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilmet. Az eseményekhez közönségtalálkozó is kapcsolódik, ahol a nézők személyesen találkozhatnak Kovács Ákossal.
Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában – írja az MTI a Transgaz adatai alapján.
Fagyos időjárásra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden Románia egész területére.
Kelemen Hunor szerint az alkotmánybíróság már nem halogathatja sokáig a döntéshozatalt a bírák és ügyészek különnyugdíjáról szóló törvénytervezet ügyében.
Január 29-én vállalhat felelősséget a kormány a parlamentben a közigazgatási reformért és a gazdaságélénkítő intézkedésekért.
Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.
Huszonöt év körüli besztercei fiatalember sérült meg súlyosan, és újra kellett éleszteni, miután az általa vezetett autót elütötte hétfőn délután a város egyik vasúti átkelőjén egy személyvonat.
szóljon hozzá!