
Fotó: Kristó Róbert
Kellemetlenségek érhetik azokat, akik március 16-án utazásuk eszközeként a vasutat veszik igénybe.
2011. március 15., 16:202011. március 15., 16:20
2011. március 15., 17:042011. március 15., 17:04
A CFR kereskedelmi részlegének szakszervezetesei közölték: március 16-án figyelmeztető vasutassztrájk miatt a reggeli órákban 7 és 9 óra között nem közlekednek a vonatok. Ennek következtében a Csíkszeredát is érintő járatok többsége legkevesebb két órát is késhet.
Információink szerint a Budapestről érkező Korona nemzetközi sebesvonat Gyergyószentmiklóson fog vesztegelni a sztrájk ideje alatt, és csak azt követően indul tovább. Késésre számíthatnak a 4501-es számú Brassó–Déda személyvonat utasai is, de számos más járat menetrendjét is felboríthatja a sztrájk.
A vasutasok sztrájkjáról a román vasúttársaság honlapján semmilyen információt nem találni. Ugyanakkor a csíkszeredai vasútállomás tudakozójában sem tudtak érdemleges választ adni a munkabeszüntetéssel kapcsolatban.
A várakozások szerint a Környezetvédelmi Alap pályázata biztosítaná azt a finanszírozást, amelyre szükség van Csíkszereda peremterületén, Csibában a szennyvízhálózat kiépítésére. Ennek előkészületei most zajlanak.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
Egy limonádéért 15, egy hamburgerért akár 65 lejt is elkérnek a 35. Tusványoson. Körbejártuk a vendéglátósort és összegyűjtöttük, mennyibe kerülnek idén a legnépszerűbb ételek és italok.
A zene képes hidakat építeni emberek között, nemzetiségtől és anyanyelvtől függetlenül összekötve a tömeget – bizonyította a csütörtök esti Horváth Tamás- és Holograf-koncert Tusványoson.
A tusványosi kempingben van, ahol katonás rend fogad, máshol pokrócok, matracok és hátizsákok között próbálnak kényelmesen berendezkedni a lakók. Megnéztük, hogyan telnek a mindennapok ezekben az ideiglenes otthonokban.
Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház: kedden négyes ikrek jöttek világra az intézményben. A kórházi nyilvántartás szerint ez az első alkalom, hogy négyes ikerszülés történt a csíkszeredai kórházban.
„Maximális fordulatszámra kapcsoltunk” – fogalmazott Bors Béla csíkszeredai alpolgármester, hiszen a PNRR-s finanszírozás megtartásához augusztus 30-ig a munkálatok legalább 95 százalékát el kell végezni a városháza és a színház épületénél.
Két, merőben más zenei élményt kínáló együttes váltotta egymást szerda este Tusványos nagyszínpadán.
Csángó dallamok, kopogó cipők és felszabadult nevetés töltötte meg a Kriza János csűrt a Tusványos első napján. A moldvai és gyimesi táncházba bárki bekapcsolódhatott, egyetlen feltétellel: tartani kellett a jókedvet.
szóljon hozzá!