Személyautó sodort el egy szekeret Csíkmadarason, miután utóbbi biztosítás nélkül hajtott ki főútra. Meglepő módon a péntek esti balesetben a lovasszekéren ülő férfi nem szenvedett életveszélyes sérülést. Videón mutatjuk az esetet.
2022. október 02., 16:432022. október 02., 16:43
2022. október 03., 09:122022. október 03., 09:12
Egy férfi lovasszekérrel hajtott ki egy mellékutcából és egy autóval ütközött össze Csíkmadarason pénteken este. A Hargita megyei mentőszolgálat munkatársa megkeresésünkre elmondta, hogy az 50 éves, szekeret irányító férfi az ütközés ellenére nem szenvedett törést és eszméleténél volt a mentő érkezésekor.
A balesetet követően a szekerest fejsérüléssel és agyrázkódással szállították kórházba. Megtudtuk, a balesetben érintett autó vezetője nem sérült meg.
A szekéren lévő férfi leheletében 0,99 mg/liter légalkoholszintet mutatott az alkoholszonda, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indul eljárás – tájékoztatott a Hargita Megyei Rendőrfőkapitányság.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
2 hozzászólás