Fotó: Both Ildikó
Kiemelkedő tanulmányi eredményeket elért diákok pályázhatnak a második alkalommal kiírt Szent György Ösztöndíjra. A díjat Sepsiszentgyörgy tanácsa hozta létre.
2010. október 01., 11:352010. október 01., 11:35
2010. október 01., 12:312010. október 01., 12:31
Fotó: Both Ildikó
Jó tanuló diákokat díjaz a sepsiszentgyörgyi tanács, az ösztöndíjban második alkalommal részesülnek az arra érdemes iskolások. A tanulmányi ösztöndíjat tavaly osztották ki először, kezdeményezője pedig Mădălin Guruianu tanácstag volt. A sepsiszentgyörgyi gimnáziumokban tanuló diákok idén is megpályázhatják az ösztöndíjat, melynek elbírálásakor a pályázók tanulmányi eredményeit veszik figyelembe, de a közösségért kifejtett munka is számít.
Az elbíráláskor a zsűri figyelembe veszi a diákok IX–XI. osztályokban elért tanulmányi eredményeit, és a nemzetközi, országos, illetve megyei tantárgyversenyeken elért eredményeit is. Az ösztöndíj értéke idén is kétezer lej. A pályázati dossziékat a polgármesteri hivatalban lehet benyújtani, leadási határidejük 2010. október 15-e. A tavalyi díjazottak: Bodosi Eszter, Vlad Vidican, Para Attila, Robert Sasu és Sipos Lehel voltak, a díjat Szerző Pétertől vették át, aki Sepsiszentgyörgy kiváló diákja volt, jelenleg Amerikában, a princetoni egyetemen tanul.
A romániai országmárkának számító bukaresti Madrigál kórus élén 14 éve sepsiszentgyörgyi karnagy áll. Ungureanu Annára méltán büszke szülővárosa, de ez kölcsönös: a karvezető is hálás azért az útravalóért, amit onnan magával vitt.
Krisztus szenvedéstörténetéhez kapcsolódó repertoárjával felemelő koncertet adott csütörtökön a Madrigál kórus Sepsiszentgyörgyön. A Szent György Napok nyitóeseményére hagyományosan a zsúfolásig megtelt Krisztus Király templomban került sor.
Egy másik sofőr figyelmetlensége miatt halt meg tegnap Bredétnél a 42 éves motoros – erre a következtetésre jutott a Kovászna megyei rendőrség, miután kivizsgálta a csütörtöki motoros baleset körülményeit.
Eredetileg kétnaposra tervezték, ám Ferenc pápa temetése okán programváltoztatásra kényszerültek. A kézdivásárhely-kantai Szentháromság-templom április 25-én, pénteken ad otthont a XXVIII. Felsőháromszéki Kórusfesztiválnak.
Mi kell a babának? Szeretet, gondoskodás, figyelem, közös élmények a szülőkkel. Ezenkívül pedig sok minden más is, a babakocsitól kezdve az öltözéken át egészen a mesekönyvekig.
Elhunyt a háromszéki Bodzafordulóhoz tartozó Bredét település közelében balesetet szenvedett motoros – adja hírül a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A rendvédelmi szervek fokozott jelenlétére lehet számítani Sepsiszentgyörgyön a következő két hétben: vasárnap kezdődik a jégkorong-világbajnokság, illetve már elstartoltak és május 11-ig zajlanak a városnapok.
A székelyföldi állattartáshoz kötődő egyik legrégebbi hagyomány volt, hogy Szent György napján indultak a legelőkre a szarvasmarha-csordák, juhnyájak. Ez a szokás mára elveszett, a hegyi legelők legtöbbjén nem hallatszik kolompszó.
Családon belüli erőszak miatt riasztották a rendőrséget kedden este a Kovászna megyei Bárkány községbe.
Idén négy sepsiszentgyörgyi személyiség kaphatja meg a város tiszteletbeli polgára címet és a Pro Urbe díjat, illetve egy posztumusz kitüntetést is kioszt a várost.