
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Egy hét sem telt el, amióta a sepsiszentgyörgyi önkormányzat elindította a saját roncsautóprogramját, és máris 114 kérés futott be, közölte Antal Árpád polgármester.
2021. április 14., 20:102021. április 14., 20:10
A programra az idei költségvetésben egymillió lejt különítettek el, egy roncsautóért 3000 lejt fizetnek, tehát a keret 333 régi autó felvásárlására elég. Kevesebb mint egy hét alatt az összeg egyharmadára befutottak a kérések. A polgármester arra kérte az érdeklődőket, ne rohanják meg az ügyfélszolgálati irodát, hogy ne legyen torlódás.
Antal Árpád örül az érdeklődésnek, hiszen így megvalósulhat a program célkitűzése, hogy parkolóhelyek szabadulnak fel, valamint csökken a városban a légszennyezés.
Hadnagy István, a helyi rendőrség vezetője arról számolt be, hogy a városban több elhagyott gépkocsit azonosítottak, ezek tulajdonosait felszólították, hogy szállítsák el a közterületről. A roncsprogram jó alkalom arra, hogy ezektől megszabaduljanak. Hadnagy szerint folyamatosan jelennek meg elhagyott autók, például sokan külföldről hoznak régi gépkocsit, majd nem tudják beíratni a forgalomba. Mások azért tartották a régi autót, hogy majd az országos roncsprogram révén értékesítik, végül erre valamiért nem került sor. Az is előfordul, hogy a régi autót egy idő után már nem éri meg javítani, így az utcán vagy a parkolóban vesztegel.
Mint ismeretes, az Értéket adunk a roncsautódnak elnevezésű programban a legkevesebb tíz éve Sepsiszentgyörgyre forgalomba íratott, 2–7 személyes autókért – amelyek az utóbbi 3 évben a kérelmező nevén szerepeltek – 3000 lejt fizet az önkormányzat, amennyiben azt leadják egy roncstelepre. Az igénylőnek nem lehet tartozása az önkormányzat felé, és vállalnia kell, hogy a következő 3 évben nem vásárol 5 évesnél régebbi autót. A természetes vagy jogi személyek a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal ügyfélszolgálati irodájában, valamint a hivatal honlapján található űrlap kitöltésével és a szükséges dokumentumok leadásával jelentkezhetnek a programba. Sepsiszentgyörgyön közel 22 ezer gépkocsi van beíratva, ezek több mint fele tíz évnél régebbi.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
szóljon hozzá!