Archív
Fotó: Milvus Csoport
A radnóti halastavakon úszkálnak azok a hattyúk, amelyeket a Milvus szakemberei mentettek meg. Mint Pap Tamás, a madárvédő egyesület elnöke lapunknak elmondta, azért választották a radnóti tavakat, mert közel vannak, és így továbbra is megfigyelés alatt tudják tartani a madarakat.
2018. június 04., 18:122018. június 04., 18:12
2018. június 04., 19:062018. június 04., 19:06
„A halastavak tulajdonosai is nyitottak voltak erre, mi több, a helyszínen kiderült, hogy más hattyúk is vannak a tavakon. A mi madaraink jól vannak, bőségesen van táplálék számukra, a nyár végén pedig várhatóan lecserélik a tollaikat, így megszabadulhatnak az olajjal szennyezettektől, és reményeink szerint őszire teljesen készek lesznek a vándorlásra” – mondta el Pap Tamás.
Túlélte az éjszakát, de kritikus állapotban van az a hattyúcsalád, amelyet a Milvus csoport tagjai Berettyószéplakról, egy kőolajtársaság ülepítőjétől szállítottak Marosvásárhelyre. A madarakat jelenleg a Vets4Wild állatorvosi rendelőben kezelik a szakemberek.
Mint korábban beszámoltunk, a Bihar Megyei Környezetőrség munkatársai értesítették a Milvus csoport szakembereit, hogy egy berettyószéplaki kőolajcég ülepítőjébe hat hattyú ragadt. A madarakat kimentették, többször megmosták és ápolták. A hatból három elpusztult, a többi viszont szépen gyógyult a Milvus marosvásárhelyi állatmentő központjában. Közben egy egész napra el is tűntek a központból, majd a „visszalopták” a szárnyasokat.
Érdekes fejlemény történt, miután a Milvus csoport szakemberei kedden bejelentették, hogy a rendőrséghez fordultak az állatmentő központból eltűnt három bütykös hattyú ügyében.
Küldetésről tért vissza egy rendőr, amikor szemtanúja volt egy súlyos balesetnek: egy haszongépjármű felborult és a sofőr a járműbe szorult. A rendőr azonnal közbelépett.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
szóljon hozzá!