Sikertelen szakszervezeti karaván Csíkszeredában

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Nem várták tárt karokkal az RMDSZ honatyái pénteken irodáikban a Hargita megyei szakszervezetiseket, akik a szemtől szembe való találkozás során kívánták az elöljárókat meggyőzni arról, hogy szavazzák meg a bizalmatlansági indítványt.

D. Balázs Ildikó

2010. június 11., 17:072010. június 11., 17:07

2010. június 11., 18:572010. június 11., 18:57

•  Fotó: Kristó Róbert Galéria

Fotó: Kristó Róbert

Gyergyószentmiklóson, Székelyudvarhelyen majd Csíkszeredában keresték volna fel az RMDSZ parlamenti képviselőit, szenátorait a szakszervezetisek, ám többnyire zárt ajtók várták őket. Csíkszeredában csupán Korodi Attila irodavezetőjéhez volt szerencséjük és Kelemen Hunor művelődésügyi miniszter tájékoztatta őket, hogy hivatali elfoglaltsága miatt nem tartózkodik pénteken Csíkszeredában, a többség viszont válaszra sem méltatta a szakszervezeti vezetőket – derült ki Sorin Badea szavaiból.

Az Alfal Cartel elnöke felháborodásának adott hangot, amiért „semmibe vették” kezdeményezésüket. Amennyiben a bizalmatlansági indítvány ellen szavaznak az RMDSZ honatyái, a lehető legkellemetlenebb válaszokra számíthatnak hazaérkezésükkor – jegyezte meg az elnök újból kifejtve, a későbbiekben  névre szóló, fotóval ellátott plakátok kerülnek majd napvilágra „Ellenünk szavaztak, megloptak. Tolvajok – körözött személyek!” felirattal.

Mivel pénteken nem sikerült szóba állni a honatyákkal, reméljük a szombati megbeszélésen jelen lesznek, figyelembe vesznek bennünket is – jegyezte meg a sikertelen szakszervezeti karaván tagja, Dakó Éva, a CNSLR Frăţia Szabad Szakszervezet Hargita megyei elnöke.

A szakszervezeti-karavánban képviseltették magukat a közalkalmazottak, a tanügyisek, egészségügyisek és az egyenruhások.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. október 30., csütörtök

Saját pénzből nem tudják finanszírozni a szociális épületek felújítását Csíkszeredában

Külső forrásokat keres a csíkszeredai önkormányzat a szociális rendeltetésű ingatlanjai, azaz a Gyermeksétány 9. szám alatti, részlegesen a Suta sétány 11. szám alatti tömbház, valamint az Akác utcai 1. szám alatti épület felújítására.

Saját pénzből nem tudják finanszírozni a szociális épületek felújítását Csíkszeredában
Hirdetés
2025. október 29., szerda

Vízvezeték-építés forgalmi akadályokkal

Több hónapja tart a vízhálózat korszerűsítése Csíkszentkirály egyik részén, és ennek hatását az áthaladó autósok is érzik, mert gyakran kell várakozniuk az útlezárások miatt. A munkálatokat jövő nyár elejére kell befejezni, de a kifizetések késnek.

Vízvezeték-építés forgalmi akadályokkal
2025. október 29., szerda

Smaranda Enache tart előadást Csíkszeredában

A romániai demokrácia jelenlegi állapotát, működését, valamint a jövő kihívásait elemzi Smaranda Enache a Honfoglalás előttől az Európai Unió utánig című előadássorozat következő eseményén.

Smaranda Enache tart előadást Csíkszeredában
2025. október 29., szerda

Adományokat gyűjtenek a csíkszeredai kórház gyermekosztálya számára

Tegyünk együtt a karácsonyi csodáért! mottóval szervez adománygyűjtést a Jó Arcok Egyesület a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház gyermekosztálya számára. A felajánlásokat december 23-ig várják.

Adományokat gyűjtenek a csíkszeredai kórház gyermekosztálya számára
Hirdetés
2025. október 28., kedd

Svájci alapokra pályázik Csíkszereda a mélyszegénység felszámolására

Több mint hárommillió lejre pályázik a csíkszeredai önkormányzat svájci alapokból a mélyszegénység felszámolására. A dokumentációt kedden nyújtották be, abban a reményben, hogy bekerülnek az ország azon hét városa közé, amelyek elnyerhetik a támogatást.

Svájci alapokra pályázik Csíkszereda a mélyszegénység felszámolására
2025. október 27., hétfő

Két férfi sérült meg a hargitafürdői eltérőnél történt balesetben

Ketten megsérültek, miután egy gépkocsi lesodródott az úttestről a Csíkszereda és Szentegyháza közötti útszakaszon, a hargitafürdői eltérő közelében, hétfő délután.

Két férfi sérült meg a hargitafürdői eltérőnél történt balesetben
2025. október 27., hétfő

A megszorítások az útkarbantartást is akadályozzák Csíkszeredában

A kormány által elrendelt költségvetési megszorítások miatt az útkarbantartás sem úgy halad Csíkszeredában, ahogy korábban tervezték, mert korlátozták a kifizetéseket. Ezért a munkálatok üteme lassabb, de még dolgoznak az utakon.

A megszorítások az útkarbantartást is akadályozzák Csíkszeredában
Hirdetés
2025. október 26., vasárnap

Csíkba is betört a hidegfront, de még hogyan! Tíz fokot zuhant a hőmérséklet egyik reggelről a másikra

Megérkezett a hideg légtömeg Csíkszeredába is, és emiatt vasárnapra virradóan mínusz 5,2 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet. Ez volt a leghidegebb országszerte a lakott települések sorában.

Csíkba is betört a hidegfront, de még hogyan! Tíz fokot zuhant a hőmérséklet egyik reggelről a másikra
2025. október 25., szombat

Bejártuk a csíkszeredai intervenciós kardiológiai központot

Egyre több beteget műtenek meg a korszerűen felszerelt csíkszeredai intervenciós kardiológiai központban, amely 2023 januárja óta működik a megyei sürgősségi kórházban. Csak idén több mint 550 pácienst láttak el.

Bejártuk a csíkszeredai intervenciós kardiológiai központot
2025. október 25., szombat

A mesterséges intelligencia felé fordul Csíkszereda

A mesterséges intelligencia (MI) alkalmazására kell átfogó stratégiát kidolgoznia annak az új tudásközpontnak, amelyet Csíkszeredában hoztak létre. Ebben nyújt szakmai és anyagi támogatást a magyar kormány.

A mesterséges intelligencia felé fordul Csíkszereda
Hirdetés