A Szilos Vadásztársaság két hete állított fel csapdát a taplocai iskolaközpontnál, miután a csíkszeredai önkormányzat jelezte, rókát láttak a tanintézetek közelében. A vadállatot pénteken sikerült befogniuk a vadőröknek, ezt követően pedig a lakott területtől messze, egy távoli erdőben engedik szabadon.
2019. szeptember 13., 17:062019. szeptember 13., 17:06
2019. szeptember 13., 19:362019. szeptember 13., 19:36
Fotó: Gábos Albin
A Szilos Vadásztársaság két hete állított fel csapdát a taplocai iskolaközpontnál, miután a csíkszeredai önkormányzat jelezte, rókát láttak a tanintézetek közelében. A vadállatot pénteken sikerült befogniuk a vadőröknek, ezt követően pedig a lakott területtől messze, egy távoli erdőben engedik szabadon.
2019. szeptember 13., 17:062019. szeptember 13., 17:06
2019. szeptember 13., 19:362019. szeptember 13., 19:36
Fotó: Gábos Albin
Hadnagy Lehel, a Szilos Vadásztársaság elnöke számolt be arról, hogy
A csapdát két hete állították fel a tanintézetnél, és minden nap ellenőrizték. Mint mondta, arra is volt példa, hogy nyestet találtak benne, de azt elengedték. A rókát is szabadon engedték, távol a lakóterületektől.
Fotó: Gábos Albin
A csapda kihelyezésére egyébként a brassói erdészeti felügyelőségtől kaptak engedélyt.
Az önkormányzatnak a taplocai tanintézetek (Kájoni János Szakközépiskola, Kós Károly Szakközépiskola, Venczel József Szakközépiskola) vezetői jelezték a rókák jelenlétét, és más illetékes hatósághoz is fordultak a több éve fennálló problémával, mert úgy vélték a rókák sok betegséget hordoznak, így veszélyesek lehetnek a gyerekekre.
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Fotó: Gábos Albin
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
szóljon hozzá!