Idén az épület külső részét sikerült korszerűsíteni
Fotó: László Ildikó
Jelentős terhet róna a helyi költségvetésre egy nagyobb pályázat, így kénytelenek részletenként korszerűsíteni a település központjában lévő óvodát Székelyvarságon. Idén külső felújításokat végeztek.
2023. november 08., 08:542023. november 08., 08:54
Összesen 237 ezer lejt költhettek idén a Székelyvarság központjában lévő óvoda felújítására – tudtuk meg Tamás Ernőtől, a község polgármesterétől.
Mint mondta, a pénzt, amit Hargita Megye Tanácsának segítségével tudtak előteremteni az épület külső rendbetételére költötték,
Tamás Ernő közölte, egy nagy pályázat helyett kénytelenek voltak apróbb munkálatokra bontani az óvoda felújítását, hiszen
Fotó: László Ildikó
„Egy nagyobb pályázat esetén annyi pénzt kell kifizetni a különböző tanulmányokra, hogy jobb, ha részleteire bontjuk a projektet. Így, ha hosszabb idő alatt is, de fele annyi pénzből is elvégezhetjük a felújítást.
– magyarázta.
Az előző években egyebek mellett egy kisebb pályázatnak köszönhetően kicserélhették az óvoda ajtóit és ablakait, továbbá – egy másik projekt részeként –
Mindemellett fontos volt az épület tetőzetének rendbetétele is. Jövőre az óvoda belső tereit szeretnének korszerűsíteni:
Fotó: László Ildikó
A polgármester elmondta, hogy már van is egy tervük a kivitelezéshez, ám a megvalósításhoz 400 ezer lejt kell előteremtsenek. Ahogy korábban, ez esetben is bíznak benne, hogy kapnak segítséget a megyei önkormányzattól vagy az államtól.
Az elöljáró hangsúlyozta, nem egyszerű feladat a fiatalok itthon maradásának elősegítése a városoktól távol eső településen. Egyrészt elengedhetetlen az utak javítása, másfelöl a tanintézmények is a kornak megfelelők kell legyenek.
Ránk számíthatsz! az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a szabadegyetem egyik alapítója szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Ősztől csak az 500 főnél több diákot oktató iskolák maradnának önálló jogi személyiséggel a tanügyminisztérium költségcsökkentő terve szerint. Maros megyében több városi iskola is érintett lehet, de nagy még a bizonytalanság körülötte.
Pusztító vihar csapott le szerdán a Prahova völgyére, Szinaján több autót totálkárossá tettek a viharos szél miatt gyökerestől kidőlt, vagy derékba tört fák.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
szóljon hozzá!