
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem várta meg a rendőrség kiérkezését, utasát hátrahagyva elmenekült egy ittas sofőr az árokba borult autójától kedd délben a Maros megyei Mezőméhesen. Hamar rendőrkézre került.
2021. szeptember 28., 21:022021. szeptember 28., 21:02
Mezőméhesen történt közúti balesethez riasztották a rendőrséget kedd délben, ahol egy személygépkocsi az út menti árokba borult. A balesetet okozó járművezető, egy mezőméhesi illetőségű férfi azonban nem várta meg a rendőröket, a gépkocsiból kiszállt és távozott a helyszínről.
A gépkocsi vezetője után indított nyomozás meghozta az eredményt, rövid idő alatt azonosították a férfit, akinél az alkoholszonda 0,93 mg/l alkoholmennyiséget mutatott ki. A férfit a közeli, marosludasi kórházba kísérték a véralkoholszint megállapítására. Az ügyben bűnügyi eljárást indítottak.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
szóljon hozzá!