
Ráfér már a felújítás a mesterséges tóra és környékére. Archív
Fotó: Bíró Blanka
A héten kezdődik a régészeti feltárás a sepsiszentgyörgyi állomási tó környékén, ugyanis ez a feltétele annak, hogy elkezdjék a terület korszerűsítését.
2021. június 14., 19:452021. június 14., 19:45
2021. június 15., 14:542021. június 15., 14:54
Az ásatásokat a Székely Nemzeti Múzeum régészei végzik, Antal Árpád polgármester pedig arra kéri a sepsiszentgyörgyieket, ne úgy tekintsenek a feltárásra, mint ami késlelteti a munkálatokat.
– fejtette ki a polgármester.
Antal Árpád abban bízik, hogy már a nyáron elkezdhetik az elhanyagolt állapotban levő tó és a környék felújítását.
Az Olt folyó szomszédságában negyven éve alakítottak ki három hektáron egy mesterséges tavat, amelyen nyáron csónakázni, télen korcsolyázni lehetett, ám a fenntartása túl költségesnek bizonyult, mert a folyamatosan elszivárgó víz helyére a természetes forrás hiányában szivattyúzni kellett a vizet. Amikor évekkel ezelőtt annyira megcsappant a vízszint, hogy tömegesen pusztultak el a halak, akkor a tavat végleg lecsapolták.
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat két éve hirdetett ötletpályázatot a tó és környékének felújítására, amelyre 12 tervet küldtek be. A kiválasztott ötlet alapján a tavat rendbe teszik, a környékén szabadidős tevékenységre, sportolásra alkalmas övezetet hoznak létre. A megvalósítást 18 millió lejes uniós támogatásból végzik.
Az Electrica villanyáram-szolgáltató vállalat térségünkben több helyszínen is munkálatokat tervez a következő napokban, ami miatt áramszünetre kell számítani.
Több mint egy éve jött ki az utolsó előzetes, azóta tulajdonképpen nem jelent meg hivatalos információ róla. Mit lehet tudni a jelen állás szerint november 19-én érkező GTA VI-ról? Képbehozó.
Közzétették azt a térfigyelő kamerás felvételt, amelyen a pénteki biharszentandrási motorosbaleset látható, illetve az ütközést követő cselekedetek – és pontosan erre irányítva a figyelmet osztották meg a videót.
Ritka, ősi, de jelenleg is élő geológiai különlegesség rejtőzik Korond határában, az országút szomszédságában: a Csiga-domb. Itt a mélyből feltörő sós, szénsavas víz ma is aragonitkristályokat épít, rétegről rétegre.
Több tucatnyian kerültek kórházba egy Dâmbovița megyei étteremben tartott eseményről ételmérgezésre utaló tünetekkel a vasárnapra virradó éjszaka.
Aszfaltozási munkálatok kezdődnek hétfőn Székelyudvarhelyen, az Orbán Balázs utcában hétfőtől. A következő napokban jelentős forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszokon.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 50 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
szóljon hozzá!