
Eredményeiket böngésző nyolcadikosok. Az elért jegyük alapján nyerhetnek „belépőt” a középiskolákba
Fotó: Veres Nándor
Noha több csíkszéki iskolában is kiválóan szerepeltek a nyolcadikosok az országos felmérés próbavizsgáin, a tanintézetek többségében nem születtek kirívóan jó jegyek. Iskolaigazgatóktól érdeklődtünk az elért eredmények kapcsán.
2017. június 28., 11:382017. június 28., 11:38
2017. június 28., 11:392017. június 28., 11:39
A kisérettségin – óvás előtt – Hargita megyében a nyolcadikos tanulók 67,87 százaléka érte el az átmenőt, ami elmarad a 76,9 százalékos országos átmenési mutatótól. Csíkszeredában a magyar iskolák közül a legjobban a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium szerepelt, ott a tanulók 96,15 százaléka írt ötös felett, míg Csíkszékről a tusnádi Imets Fülöp Jákó Általános Iskola, ahol százszázalékos az átmenési mutató.
– mondta érdeklődésünkre Albert Gábor-Árpád, a tusnádi iskola igazgatója. A tanintézetből kilencen vizsgáztak, mind sikeresen. „Azt szeretnénk, hogy a gyermekeink ott tanuljanak tovább, ahol szeretnének” – fogalmazott a intézményvezető. Hozzátette, a hozzuk tartozó újtusnádi iskolában is ügyesen szerepeltek a nyolcadikosok, ott 17 tanulóból 13 szerzett átmenőt.
A csíkszentmártoni Tivai Nagy Imre Iskolaközpontban 29 tanuló közül 16 szerzett ötösön felüli médiát. Vízi István iskolaigazgató úgy látja, nincs okuk az elégedetlenségre.
– vetített előre az intézményvezető. A csíkszentmihályi Arany János Általános Iskolában a 22 vizsgázó közül 12-en szereztek átmenőt. Bogos Tibor igazgató érdeklődésünkre közölte, reálisnak látja az elért eredményt. Elmondta, tartottak felkészítőket is, és
A csíkszeredai Petőfi Sándor Iskola nem szégyenkezhet az elért eredményeket illetően, ott 60 diákból 55 ment át. „Büszkék vagyunk mind a diákjainkra, mind a felkészítő tanárainkra, ügyesen helyt álltak. A vizsgázok több mint fele nyolcas átlag fölött végzett az iskolából” – beszélt elismerően László Károly iskolaigazgató. Hasonló a helyzet a csíkszeredai Nagy István Művészeti Középiskolánál is. Imets László intézményvezető jó eredménynek tarja, hogy 43 tanulóból 39-en írtak ötös felett.
– jegyezte meg az igazgató. Reméli – fűzte hozzá –, hogy az érettségin is hasonlóképp jól szerepelnek a végzőseik.
A csíkszeredai Nagy Imre Általános Iskolában 92 tanulóból 63-an mentek át. „Ez egy jó közepes eredmény. Vannak, akik végig dolgoztak, ők ott is vannak az elsők között” – értékelt Dávid Zoltán igazgató. A csíkszeredai Xántus János Általános Iskolából senki sem írt átmenőt a nyolc vizsgázó közül. Kristó Gabriella iskolaigazgató úgy kommentálta az elért eredményt, hogy a vizsgázók nagy része szakiskolába készül, az elért eredményt pedig reálisnak tartja.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
Botrányba torkollt hétfőn a képviselőházban a kormány órája elnevezésű vita, amelyen a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére Diana Buzoianu környezetvédelmi minisztert faggatták a Paltinu-gyűjtőtónál kialakult helyzetről.
Bizonytalanul közlekedő, parkoló autóvezetők kerültek a Hargita megyei rendőrök látószögébe hétvégén.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
szóljon hozzá!