
Fotó: Haáz Vince
Továbbra is megoldatlan Marosvásárhelyen a tilosban parkoló, zöldövezeteket, járdákat elfoglaló autók elszállítása. Bár korábban azt ígérték, hogy januártól beindítják a szolgáltatást, még mindig az előkészületek zajlanak.
2025. január 23., 10:442025. január 23., 10:44
Marosvásárhelyen immár negyedik éve nincs megoldva a tilosban, zöldövezeteken, járdákon parkoló autók elszállításának kérdése. Korábban a Salubriserv hulladékgazdálkodási vállalatnak volt egy, a személygépkocsik elszállítására alkalmas haszongépjárműve, de az elromlott és így felfüggesztették a szolgáltatást is. A város költségvetésében több évig tételesen szerepelt az autók szállítására alkalmas jármű beszerzéséhez szükséges összeg, végül tavaly meg is vásárolták a gépkocsit.
Mivel az illetékesek tavaly arról beszéltek, hogy idén januárban újra beindul a szolgáltatás, és
A garázskijáratokat sem szabad elállni
Fotó: Haáz Vince
Gombos Csaba városmenedzser a Székelyhonnak elmondta, hogy a haszongépjárművet megvásárolta a város, ám mivel nem tudnak új személyt alkalmazni, egyelőre nincs, aki vezesse azt. De keresik a megoldást erre a problémára, ugyanakkor a jogi osztály is dolgozik a megfelelő határozattervezet kidolgozásán. Ugyanis
Meg kell határozni, hogy kinek lesz ez a feladata, milyen pénzbírságot róhatnak ki, és hova, mennyiért szállítják el, illetve őrzik majd az autókat.
Minden kis helyet elfoglalnak, jogtalanul
Fotó: Haáz Vince
Gombos Csaba szerint májustól lehet arra számítani, hogy elkezdik a járdán, zöldövezeteken álló autók elszállítását.
A tilosban parkoló autók elszállításának módját a 2016-ban elfogadott 965-ös kormányhatározat részletezte, amelyet 2022-ben módosítottak, kivéve a szövegből az úttest szót. Ami azt jelenti, hogy korábban csak azokat az autókat lehet elszállítani, amelyek az úttesten, tiltott helyen álltak, ám azóta már a járdára felparkolt járműveket is el lehet vontatni.
Az érvényes rendelkezések értelmében a járdán csak akkor parkolhatnak autók, ha a burkolaton felfestés jelzi ezt a lehetőséget és legalább egy méter széles hely marad a gyalogosoknak.
Az iskolák, óvodák környékén sokan megállnak, a tilosban is
Fotó: Haáz Vince
Kolozsváron jó pár éve elszállítják a nem megengedett helyen parkoló autókat, átlagosan naponta 15 járművet. A városháza honlapján közölt adatok szerint
Ellenkező esetben minden további napért 43 lejt kell fizetni. Kolozsváron az elektromos rollereket is összeszedik és elszállítják, ha azokat nem a kijelölt helyekre teszik le, akadályozva ezzel a gépkocsi- vagy gyalogosforgalmat.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!