Fotó: Filmtettfeszt/Facebook
Kezdődik a 25. Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle csütörtökön, amely Csíkszeredában és Székelyudvarhelyen is várja a közönséget ingyenes filmvetítésekkel.
2025. október 01., 09:592025. október 01., 09:59
Nemsokára rajtol Erdély legnagyobb magyar filmes seregszemléje: immár 25. alkalommal szervezik meg a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemlét.
A különböző helyszíneken közel 50 film, konferenciák, kerekasztal-beszélgetések, közönségtalálkozók és gyerekprogramok várják az érdeklődőket.
A fesztiválon vetített filmeket eredeti nyelven, román felirattal láthatja a közönség.A vetítések többsége ingyenes, néhány helyszínen azonban jelképes összegű jeggyel lehet részt venni. A 25. Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle helyszínei és időpontjai megtalálhatóak itt, a teljes program pedig elérhető itt.
A Csíki Moziban négy egymást követő estén láthat filmeket a közönség csütörtöktől vasárnapig.
Csütörtökön 19 órától Fazakas Péter Ma este gyilkolunk című filmje lesz látható,
pénteken ugyanebben az órában Varsics Péter Mesterjátszma című thrillere kerül vászonra.
Szombaton Erdei Gyöngyvér drámája, a Hűség várja a közönséget, vasárnap délután pedig a Filmgalopp szekció erdélyi magyar dokumentumfilmjeit lehet megnézni.
A fesztivált vasárnap este a Csizmadia Attila és Topolánszky Tamás Yvan által rendezett Fesztiválország zárja.
Székelyudvarhelyen a Városi Könyvtár ad otthont a vetítéseknek, pénteken és szombaton.
Pénteken Lakatos Miska Tőlem tudjátok meg. Hat roma portré a székelykeresztúri régióból és Orbán Mátyás Káosz a kúrián című dokumentumfilmjeivel kezdődik a Filmgalopp. Ezt követően a Magyar rövidek, Schwechtje Mihály Sünvadászat című filmje, majd Gothár Péter klasszikusa, A részleg lesz látható.
Szombaton többek között Hajdu Szabolcs Egy százalék indián című drámája, végül Koltai Lajos Sorstalanság című alkotása is vászonra kerül, míg vasárnap este Olasz Renátó Minden csillag filmdrámája, 20 órától pedig Mazzag Izabella Mi vagyunk Azariah című fikciós dokumentumfilmje zárja a fesztivált.
Ismét meghirdeti Háromszék az én hazám című pályázatát a Székely Mikó Kollégium Alapítvány, partnerségben a Székely Nemzeti Múzeummal. Erre helytörténeti dolgozatokkal jelentkezhetnek Kovászna megyei diákok.
Sóvidék több, mint só – ez a térség valódi élményközpont, ahol minden korosztály megtalálja a számára tökéletes kikapcsolódást.
Munkálatok miatt szüneteltetik a gázszolgáltatást Fenyéden, Küküllőkeményfalván és Máréfalván október 2-án, csütörtökön – értesíti az érintetteket a szolgáltató.
Javában zajlik a székelyföldi Holnemvolt Mesefesztivál, amely évről évre többeket von bűvkörébe: egyre több közösség, egyre több alkalommal tart igényt a rendkívüli változatosságot mutató mesekincsünk élvezetére.
A módosított kollektív munkaszerződésük szerint október 1-től egyhavi fizetésnek megfelelő bónuszra jogosultak nyugdíjba vonuláskor a Romsilva állami erdőgazdálkodási vállalat alkalmazottai – közölte kedden a környezetvédelmi minisztérium.
Nicușor Dan államfő szerint sok túlzó kijelentés hangzik el az alkotmánybíróságnak a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt érintő esetleges elutasító döntésével kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő kedden azt nyilatkozta, még nincs teljes képe arról, hogy mi húzódott a 2024. novemberi elnökválasztás érvénytelenítésének hátterében, de amint minden információ a birtokába jut, nyilvánosságra hozza ezeket.
A csíkszeredai meteorológiai állomásnál mínusz 6,4 Celsius-fokot mértek vasárnap, ami a legalacsonyabbnak számított az országban. Nemcsak a Csíki-medencében, de Székelyföld-szerte elindult a fűtésszezon. A tanintézetek többségében is fűtenek már.
Sok-sok pap és szerzetes mutatja az élet példáját – jelentette ki Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi ügyekért felelős államtitkára a Gyulafehérvári Római Katolikus Papnevelő Intézet tanévnyitóján.
Utalták a szociális kártyákra az alapélelmiszerekre és meleg ételre költhető támogatás első részletét – jelentette be Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
szóljon hozzá!