Egy héttel azt követően, hogy a Maros Megyei Egészségbiztosító Pénztár (CJAS) december 6-án a honlapján tudatta, elfogyott a 700 lejnél kevesebb nyugdíjból élők ingyenes és ártámogatott gyógyszerei számára kiutalt pénzösszeg, az Országos Egészségbiztosító Pénztár (OEP) kiegészítette a költségvetését.
2011. december 12., 11:592011. december 12., 11:59
2011. december 12., 18:042011. december 12., 18:04
Az egészségügyi intézmények összesen 17 millió lejt kapnak majd – ez az összeg elég lesz azok zavartalan működésére év végéig. Az ingyenes és ártámogatott gyógyszerek ellenértékének kifizetésére 9.873.000 lejt utal ki az OEP, míg a 700 lejnél kevesebb nyugdíjból élők gyógyszereire 140.000 lejt.
A költségvetés-kiegészítés nyomán a CJAS törlesztheti a diabéteszprogramban tavaly felhasznált gyógyszerek, felszerelések ellenértékét a beszállítóknak: erre a célra 8.255.000 lejt irányoztak elő. Sajnálatos viszont, hogy az onkológiai programokra nem érkezik pénz, pedig még 800.000 lejre lenne szükség ezen a területen.
Négy hónap alatt hatszáznál több szabálytalanul parkoló vagy közterületen hagyott autót szállítottak el Marosvásárhelyen. Soós Zoltán polgármestert cáfolta, hogy a luxus, nagyméretű járművek a helyükön maradnak, bárhol is állomásoznak.
Negyven hektáros területen fekvő sport- és szabadidőpark létrehozását tervezi a marosvásárhelyi városháza, és százötvenezer eurós össznyereményt ajánl fel azoknak a tervezőknek, építészeknek, akik rész vesznek a tervpályázaton.
Földrengéshez hasonló zajt és mozgást eredményezett pénteken reggel a hó súlya alatt összeomlott röpde a marosvásárhelyi állatkertben. A Zöld házat és környékét is lezárták.
Két autó ütközött össze Désfalva és Harangláb között pénteken reggel, többen is megsérültek.
Noha a konkrét határozattervezet még nincs meg, de Marosvásárhelyen úgy néz ki, legtöbb ezer lej értékben fogják visszatéríteni a fogyatékkal élők által befizetett adót, jövedelem függvényében.
Folytatni fogják a beruházásokat és a megkezdett munkálatokat Marosvásárhelyen – számolt be csütörtöki sajtótájékoztatóján Soós Zoltán polgármester. Ottjártunkkor láttuk, hogy a városháza közelében épülő mélygarázsnál gőzerővel dolgoznak.
Erősen ittas állapotban ült a kormányhoz egy nő Maros megyében szerdán este, baleset lett a vége.
Két autó ütközött össze Maroskeresztúron, három ember megsérült. A helyszínen félsávon, rendőri irányítással halad a forgalom.
Csütörtöktől kezdődően egyhetes programsorozattal ünnepli a román és a magyar kultúrát a Studium–Prospero Alapítvány Marosvásárhelyen.
szóljon hozzá!