A Brassói úti tömbháznál végzett hőszigetelésre sok volt a panasz
Fotó: Veres Nándor
Átfúrták a falat, a szükségesnél kisebb ablakokat akartak beszerelni, és hetekig nem dolgoztak – ilyen panaszok merültek fel a lakók részéről az egyik csíkszeredai tömbház hőszigetelését végző cég munkásaival kapcsolatban. A fővállalkozó meglepődve szembesült a panaszokkal, és mindenre megoldást ígért.
2020. november 23., 12:372020. november 23., 12:37
Nem minden történik a legnagyobb rendben a tömbház-hőszigeteléseket illetően – erre hívta fel a figyelmünket az egyik csíkszeredai lakástulajdonosi egyesület vezetője. Karda Károly a Brassói út 9. számú tömbháznál végzett munkálatokkal kapcsolatban azt mondta, nemcsak ő, hanem több lakó is kifogásolja azt, ahogy a kivitelezéssel megbízott cég kezeli a helyzetet.
Az említett tömbház három lépcsőházát a kormány által támogatott hőszigetelési program részeként szigetelik és födik újra, a munkálatokra már évek óta vártak a lakók, akik viszont nem így képzelték ezt el.
Karda szerint amikor október folyamán kórházi kezelése után hazatért, azzal szembesült, hogy hetek óta nem dolgoztak az építők, holott a szerződés szerint idén be kell fejezni a hőszigetelést. Telefonálni kezdett, és megtudta, az alvállalkozó arra hivatkozott, hogy nem kapta meg a pénzét, azért állt le a munka. A szigetelést nemsokára folytatták, viszont olyan igénytelenséggel, nemtörődömséggel szembesültek, amelyeket nem tudtak elnézni. Így a falak külső burkolására használt polisztirol lemezek rögzítéséhez szükséges csavarok (dűbelek) helyét több helyen úgy fúrták ki, hogy a fúró teljesen áthatolt a falon, a vakolatot vagy a csempét törve szét a lakásokban.
Fotó: Veres Nándor
A helyreállítást a munkások nem vállalták – tudtuk meg.
Voltak lakók, akik azt kérték, nekik inkább nagyobb méretű ablakot hozzanak, amiért még plusz összeget is fizettek, ám ezek a nyílászárók azóta sem érkeztek meg, csak ígéreteket kaptak – mesélte az elnök. Ezért sok ablakot még nem cseréltek ki, illetve erkélyek beépítése is elmaradt.
Fotó: Veres Nándor
A helyzetet jeleztük a polgármesteri hivatalnak is, Bors Béla alpolgármester pedig tegnap találkozott a kivitelezéssel megbízott cég illetékesével. Mint megtudtuk,
Bors Béla elmondta, sok panasz volt a lakók részéről, az említettek mellett a szemetes környezet is szóba került, ezért szerdán nagytakarítást is tartottak az épület körül.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
Tüntetésre készülnek Parajdon, emiatt forgalomkorlátozás lesz szombaton délelőtt a településen.
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: az államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Munkálatok zajlanak Szentegyházán a Gábor Áron Szakközépiskola bentlakásának közelében, lezárják a közeli parkolót.
Több részlet is kiderült a Transzfogarasi úton történt tegnapi halálos medvetámadást követően, aminek következtében egy olasz motoros vesztette életét.
1 hozzászólás