Olosz Gergely az RMDSZ elnökjelöltje úgy gondolja, Kelemen Hunor Corneliu Vadim Tudornak a román nagypolitikába való visszatérését készíti elő.
2011. február 18., 16:122011. február 18., 16:12
2011. február 19., 12:332011. február 19., 12:33
Mint ismeretes, Kelemen Hunor kulturális és örökségvédelmi miniszter, az RMDSZ elnökjelöltje a választási küszöb 5 százalékról 3 százalékra való csökkentését kéri az önkormányzati választásokon, hogy így hatékonyabban megvalósuljon a magyarság helyi szintű képviselete. Kelemen szerint a szövetség számára a legnagyobb kihívás az, hogy 2012-ben mind a helyi önkormányzatokban, mind a parlamentben ott legyen. Erre a javaslatra reagált Olosz Gergely háromszéki képviselő, a szövetség másik elnökjelöltje. „Azzal a javaslattal, hogy le kell csökkenteni a választási küszöböt három százalékra, Kelemen Hunor olyan politikai projektet vállalt magára, ami az RMDSZ reprezentativitását csökkenti a magyar közösség köreiben és megnyitja a kaput Corneliu Vadim Tudornak, hogy visszatérhessen a román politika színpadára” – nyilatkozta Olosz Gergely.
Az RMDSZ volt parlamenti frakcióvezetője azt állítja, hogy a szélsőséges nacionalistáknak a nagypolitikába való visszatérése felbecsülhetetlen károkat okozna a romániai magyarok közösségének, és nem szabad visszatérni a múlt vég nélküli értelmetlen vitáihoz, ugyanakkor azt sem szabad elfeledni, hogy az etnikai változatosság minden állam számára előnyt jelent a versenyképesség tekintetében. Nem szabad és idő sincs arra, hogy a Vadim-féle szónoklatokkal foglalkozzon a magyar politkum, hanem a magyar közösség jólétének biztosítására kell összpontosítani, és a nemzeti identitástudatot érvényesíteni. Az elnökjelölt elutasítja azt a feltevést, hogy az RMDSZ egy lábbal a szakadék szélén állna, hogy a Szövetség bukásra állna.
Véleménye szerint bármelyik politikai projektnek oda kell vezetnie, hogy az RMDSZ sokkal jobb eredményeket érjen el a közelgő választásokon, mint a valaha elért legjobb eredményük. Olosz Gergely meg van győződve arról, hogy a Szövetség képes megnövelni a reprezentativitását a romániai magyar közösségen belül, képes biztosítani annak az egységét és a döntéshozatalba be tudja vonni a választóit.
Kelemen Hunor természetesen nem hagyta szó nélkül vetélytársa vádaskodásait, álláspontjáról itt olvashatnak.
A háromszéki Hydrokov vízszolgáltató megkezdte idei felújítási munkálatokat, amelyek érintik Sepsiszentgyörgy belvárosát és a peremkerületeket is. A cél pedig az elavult vezetékek cseréje és az aszályos időszakokban tapasztalható vízhiány felszámolása.
Asszonyok sorsát, családok születését mutatja be, emlékeket őriz, hagyományokhoz ragaszkodik a Magyar Nemzeti Múzeum nagy sikerű kiállításának utazóváltozata. A Sepsiszentgyörgyön bemutatott Székely Menyasszony rólunk és nekünk szól.
A repülőgépek menetrendjéhez igazodó transzferjáratok indulnak március 29-től a marosvásárhelyi Kultúrpalota elől a vidrátszegi reptérre.
Kézdivásárhely önkormányzata idén is keresi azt a két diákot, akik tanulmányi eredményeikkel, versenygyőzelmeikkel vagy közösségi munkájukkal kiemelkednek kortársaik közül. A 2000 lejes jutalomra április közepéig nyújthatók be az iratcsomók.
Állásfoglalást adott ki a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház vezetősége a két orvos elleni vádemelés kapcsán, hangsúlyozva: az érintettek már nem dolgoznak az intézményben.
Bíróság elé állítanak két orvost Kovászna megyében gondatlanságból elkövetett emberölés, valamint okirat-hamisítás miatt egy 2024 decemberében történt haláleset kapcsán.
A tömbházas életforma próbára teszi a türelmet. Míg Sepsiszentgyörgyön a „szomszéd jóléte” is zavaró lehet, Kézdivásárhelyen a felelőtlen állattartás és a parkolási káosz adja a legtöbb munkát a helyi rendőröknek.
Lezárult a felterjesztési időszak a Pro Urbe díjakra Kovászna megye két legnagyobb városában. Míg Kézdivásárhelyen két név már publikus, Sepsiszentgyörgyön egyelőre titkos az a tizenkét fős lista, amelyből a városvezetők kiválasztják az idei díjazottakat.
Több mint száz háromszéki települést érint, és az első félévi program július 9-én ér véget. A sepsiszentgyörgyi TEGA köztisztasági vállalat vidéki lomtalanítási akciójáról van szó, amely hétfőn kezdődött Illyefalván.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
szóljon hozzá!