Oktatás multimédiás eszközökkel

•  Fotó: Bodnár Arthur

Fotó: Bodnár Arthur

Immár harmadik éve oktatnak multimédiás módszerrel a Benedek Elek Pedagógiai Líceum egyik elemi osztályában, az idei tanév kezdetekor pedig egy újabb osztály is bekapcsolódott a korszerű oktatási projektbe. A korral haladva a multimédiás eszközök nyújtotta lehetőségeket használják a tananyag hatékonyabb elsajátítására. A gyerekek a jó öreg tábla mellett LCD-tévén és kivetítőn szemlélik a megoldandó feladatokat.

Antalfi József

2011. január 18., 15:342011. január 18., 15:34

2011. január 18., 20:182011. január 18., 20:18



Pályázati úton laptoppal és projektorral gazdagodott Sebestyén Jolán osztálya

Sebestyén Jolán tanítónő is bemutatta korszerű osztálytermét, melyben már harmadik éve van kettős szerepe a táblának: ha kell, írnak rá, letörlése után pedig vetítővászonként is szolgál. „A szülői értekezletet is ezzel szoktuk lebonyolítani. Azt látjuk, hogy hasznos. Mivel már internet is van az osztályokban, ha valamit nem ismernek a gyerekek, azonnal meg tudjuk mutatni nekik. Képekkel szemléltetve pontosabban tudjuk ismertetni az anyagot. Az információözön miatt meg kell tanítanunk a gyerekeknek, hogy hol találják meg leggyorsabban a keresett témát” – mondja a tanítónő.

Ugyanúgy írnak füzetbe, táblára, mint korábban, de a reggeli kulcsfontosságú üzenet átadásában rendkívül sokat segít ez a módszer. Az eredmények kapcsán Sebestyén elmondta, hogy a visszajelzések alapján a gyerekek jóval informáltabbak, mint korábban. „Projekteket is végzünk, információkat kell gyűjteniük. Az ismereteket könnyebben bővítik. Még a mai napig is elolvassák könyvekből a házi olvasmányokat, mivel kíváncsiakká tesszük őket.

Demeter Magda, egy harmadik osztály tanítónője elmondta, hogy az egyébként is hosszabb oktatási program mellett ez is többletet jelent, mivel felkelti a gyerekek figyelmét. Azelőtt is használtak projektort, de az körülményessé vált az állandó költöztetés miatt. „A szülőkkel elindultunk szponzorokat keresni 2010-ben, magánszemélyek mellett számos helyi cég besegített a projektbe (a Norada, a Szuper üzletlánc, általuk az SZKA). A gyerekek nagyon szeretik, megmozgatja a fantáziájukat is. Legutóbb a fiúk készítettek egy bemutatót a vízről, bemutatták az egész osztálynak. A számítógép lassan lételem lesz, mivel erre halad a világ” – fogalmazott a tanítónő. Arra a kérdésre válaszolva, hogy csökken-e a gyerekek írás- és olvasáskészsége, Demeter elmondta, hogy inkább átalakul, teljesen másfelé tolódik.

Mint korábban is írtuk, hasonló módszerrel és sikerrel tanítanak a Bethlen Gábor Általános Iskolában, az Orbán Balázs Általános Iskolában, valamint decembertől már a Móra Ferenc Általános Iskolában is.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 05., hétfő

Áramszünet lesz a Székelykeresztúrhoz tartozó Betfalván

Javítási munkálatok miatt fog szünetelni az áramszolgáltatás kedden reggel kilenc és délután öt óra között több Betfalván lévő háztartásnál – közli a székelykeresztúri polgármesteri hivatal.

Áramszünet lesz a Székelykeresztúrhoz tartozó Betfalván
2025. május 05., hétfő

Mesébe illő hét vár a fiatalokra – rajtol 31. Székelyudvarhelyi Diáknapok

Négyszázhetven középiskolás vesz részt a 31. Székelyudvarhelyi Diáknapokon, amelyet május 5. és 11. között tartanak Székelyudvarhelyen. Az idei rendezvény számos újdonsággal, mesevilágot idéző tematikával és sokszínű programmal várja a fiatalokat.

Mesébe illő hét vár a fiatalokra – rajtol 31. Székelyudvarhelyi Diáknapok
2025. május 05., hétfő

Black Comedy: áramszünet totálfényben

A Black Comedy borzasztóan vicces, ugyanakkor helyenként igencsak elgondolkodtató előadás, amely egy zseniális színházi ötletre épül – hangzott el a Tomcsa Sándor Színházban tartott sajtótájékoztatón.

Black Comedy: áramszünet totálfényben
Black Comedy: áramszünet totálfényben
2025. május 05., hétfő

Black Comedy: áramszünet totálfényben

2025. május 04., vasárnap

Nincs tömeg, de folyamatos a részvétel Székelyudvarhelyen a szavazáson

Székelyudvarhelyen jártunk a szavazókörzetekben, ahol csendes, nyugodt légkörben zajlott a voksolás. Bár nagy tömegeket nem tapasztaltunk, folyamatosan érkeztek az emberek, 1-2 fő mindig volt a szavazóhelyiségekben, váltották egymást a fülkéknél.

Nincs tömeg, de folyamatos a részvétel Székelyudvarhelyen a szavazáson
2025. május 03., szombat

A város elfeledett arca: emlékezés Székelyudvarhely zsidó közösségére Fecső Zoltán sétáján

A székelyudvarhelyi zsidóság elhurcolásának 81. évfordulóján, május 3-án Fecső Zoltán dokumentumfilmes tematikus sétával emlékezett a városból eltűnt közösségre, kiemelve a gyűlöletkeltés veszélyeit.

A város elfeledett arca: emlékezés Székelyudvarhely zsidó közösségére Fecső Zoltán sétáján
2025. május 03., szombat

Megújul a Tó utca Székelyudvarhelyen – új lehetőségek a vár tövében

Teljesen átalakul Székelyudvarhely történelmi belvárosának egyik kis utcája, a Székely Támadt-vár közvetlen szomszédságában. A Tó utca modernizálása nemcsak látványos változásokat hoz, új lehetőségeket is teremthet a helyi vállalkozók számára.

Megújul a Tó utca Székelyudvarhelyen – új lehetőségek a vár tövében
2025. május 02., péntek

Két autó ütközött össze Szentegyháza határában

Egy sérültet szállított kórházba a mentő, miután két autó összeütközött pénteken délután a 13A jelzésű országúton, Szentegyháza határában – tudtuk meg a szentegyházi tűzoltóktól.

Két autó ütközött össze Szentegyháza határában
2025. május 02., péntek

Tizenkét középületre szerelnek napelemet Galambfalva községben

Kultúrotthonokon, iskolákon, a községházán és más középületeken helyezhetnek el napelemeket az elkövetkező időszakban Galambfalva községben. Az 1,1 millió lej értékű projekt célja az energiaszámlák csökkentése.

Tizenkét középületre szerelnek napelemet Galambfalva községben
2025. május 02., péntek

Rendbe hozzák a régi iskola és a kultúrotthon épületét Székelymagyaroson

Elkezdődött a régi iskolával egybeépített kultúrotthon felújítása a Bögöz községhez tartozó Székelymagyaroson. A terv az, hogy ismét a közösség találkozóhelyévé váljanak az ingatlanok.

Rendbe hozzák a régi iskola és a kultúrotthon épületét Székelymagyaroson
2025. április 30., szerda

Utcákat egyenirányúsítanak, újabb hitelt vesznek fel Székelyudvarhelyen

Három utcarész egyirányúsításáról döntött a székelyudvarhelyi önkormányzat áprilisi soros ülésén; az a cél, hogy több parkolóhelyet alakítsanak ki. Mindemellett egy újabb 20 millió lejes hitelkeretet is jóváhagytak a tanácsosok.

Utcákat egyenirányúsítanak, újabb hitelt vesznek fel Székelyudvarhelyen