Míg az RMDSZ az országos képviseletének köszöni, hogy sikerült visszavonatni a tanácsosok elleni pert, az MPP szerint nincs ok az ünneplésre.
2011. december 12., 12:022011. december 12., 12:02
2011. december 12., 12:112011. december 12., 12:11
A nyárádszeredai RMDSZ a szervezet országos vezetőinek tulajdonítja azt, hogy Maros megye prefektusa lemondott a kisváros tanácsosai ellen indított per folytatásáról. Úgy vélik, ezért Markó Béla miniszterelnök-helyettesnek, Kelemen Hunos országos elnöknek és főleg Kerekes Károly parlamenti képviselőnek tartoznak köszönettel. „Meggyőződésünk, hogy a prefektus nem lépett volna vissza olyan egyszerűen a pertől, ha felsőbb szintről nem kapott volna erre felszólítást” – áll a nyárádszeredai szervezet által a múlt héten kiadott közleményben.
„Egyesek a sarokból csaholgattak”
Markó Béla mintegy két hete tárgyalt Emil Boc kormányfővel a kialakult nyárádszeredai helyzetről, arra kérve a kormányfőt, hogy utasítsa a Maros megyei prefektust a per visszavonására. Miután a nyárádszeredai tanácsosok többsége alig tíz napja megtette a bíróság által kért módosításokat egy 2008. évi határozat kapcsán, a prefektúra lemondott a per folytatásáról.
Ugyanakkor az RMDSZ sajnálattal nyugtázza, hogy amíg egyesek arra törekedtek, hogy lehető legjobban kerüljön ki a testület a kényes helyzetből, addig mások a kormánytól várták a megoldást, nem szavazták meg a határozat módosítását, és az utolsó pillanatig sem hitték, hogy a prefektúra vissza fogja vonni a pert. Mi több, a végén „felelőtlenul és hősként nyilatkozgatnak, holott szégyelniük kellene magukat” – áll a Mátyás János elnök és Tóth Sándor alpolgármester által aláírt dokumentumban.
MPP: A visszalépést sikerként ünnepli az RMDSZ
A nyárádszeredai MPP szervezet szerint nincs oka ünnepelni az RMDSZ-nek, amiért a tanácshatározat módosítása révén elérték az ellenük indított bírósági per visszavonását. A döntés nyomán a városi tanács kivette a közvagyoni leltárából azt a főtéri földterületet, amelyre az ortodox egyház tulajdonjogot tart.
Portálunknak megküldött közleményében a szervezet rámutat: az a három tanácsos, aki nem szavazta meg a leltár módosítását, „e kínos és elhamarkodott lépést szerette volna megakadályozni vagy legalább késleltetni”, mert tudatában voltak annak, hogy ezzel az ortodoxok a testület legerősebb kártyalapját ütik ki a főtér védelmezőinek kezéből.
Ezek után nem értik, mit ünnepel mégis az RMDSZ, hiszen „megnyílt egy út azok számára, akik új többletjogot szereztek maguknak fejedelemválasztó terünkre”. Nem találják időszerűnek köszönetet mondani a kormányfő-helyettesnek és a kultuszminiszternek sem, hiszen „elesett a székelység egyik történelmi gyülekezőhelyének a piactere”.
A levél fogalmazói elismerik: igaz, hogy anyagi szempontból a tanács tagjai jól jöttek ki e történetből, mert megszabadultak attól, hogy a bíró pénzbírság kirovásáról határozzon, „de vajon erkölcsileg is győztesek lettek?” – teszik fel a kérdést, amelynek megválaszolást másokra bízzák. „Történelmi távlatokban szemlélve az ügyet, nem inkább aggodalom kellene eltöltsön mindannyiunkat? Nem inkább új csatasorba kellene állítani mindenkit a foglalók ellen? Mert jaj a legyőzötteknek!” – írja Csíki Sándor tanácsos azok nevében, akik nem szavazták meg a visszavonást.
Tűzesethez vonultak ki a szászrégeni hivatásos tűzoltók csütörtök délután a Maros megyei Görgényoroszfaluba, miután egy faipari vállalkozás fűrészportároló silójában tűz keletkezett.
Tűz ütött ki szerdán egy koronkai irodaházban. Az épületből 19 személy időben kijutott, két füstöt belélegzett embert pedig a helyszínen láttak el a mentősök.
Mintegy húsz négyzetméteren égett egy lakóház tetőszerkezete szerda reggel Maroskeresztúron. Az épületben négy ember tartózkodott, köztük egy fogyatékkal élő ember is, akiket a helyszínen lévő lakosok még biztonságban kimenekítettek.
Az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közti szakasza mintegy 50 százalékban elkészült, a 24 kilométeres sztrádát 2027 első felében adhatják át a forgalomnak – jelentette be kedden Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára.
A korábbinál gyorsabban és pontosabban vizsgálhatják a szövetmintákat a Maros Megyei Klinikai Kórház patológiai laboratóriumában. Az intézményben évente már akár negyvenezer mintát is elemezhetnek Maros, Hargita és Beszterce megyei páciensektől is.
Bár a szovátai tanuszodát még tavaly decemberben átadták, a létesítmény azonban csak most nyitja meg kapuit a nagyközönség előtt. A városvezetés bejelentése szerint az első hónapban ingyenesen vehetik birtokba a látogatók az uszodát.
Haszongépjárműre dőlt fa, úttestre esett állványok és két elárasztott pince – viharkárok elhárításán dolgoztak a marosvásárhelyi tűzoltók hétfőn délután.
Ettől a héttől ismét lehet óvodába íratni a gyerekeket a megmaradt férőhelyek számának függvényében, ám Marosvásárhelyen idén még nem indulhat el a katolikus óvoda, ugyanis tavaly túl későn jött létre a líceum, így várni kell még egy évet az óvodára.
Újra kivizsgálják a Maros megyei sérült gyermekeket gondozó központokban történteket, ellenőrizve, hogy valóban megfelelő ellátásban részesültek-e a kiskorúak. Az igazgató szerint a központokban mindenki megfelelően járt el.
Lezárják hétfőtől a Knöpfler Vilmos utcát Marosvásárhelyen, felújítási munkálatokat végeznek a járdákon és az úttesten is.
szóljon hozzá!